Серед першочергових завдань Вищої ради правосуддя — відновлення розгляду дисциплінарних скарг. Адже наразі їх накопичилося у Раді понад 9000.
Про це повідомив голова ВРП Григорій Усик у рамках підготовки голів та заступників голів судів, що триває у Національній школі суддів, інформує «Закон і Бізнес».
У рамках лекції «ВРП як ключовий конституційний орган судової влади. Стратегія на сучасному етапі» він зробив короткий історичний нарис, нагадавши про правовий статус та повноваження Вищої ради правосуддя.
Зокрема, голова ВРП звернув увагу на такі засадничі повноваження Ради, як забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів, формування професійного та доброчесного корпусу суддів, дисциплінарні питання, очищення судової влади, звільнення та відрядження суддів, участь у запровадженні Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
Також він наголосив на доцільності надання ВРП права законодавчої ініціативи і права звертатися до Конституційного Суду із конституційним поданням. Адже це сприяло б більш ефективній та швидкій реакції на процеси, що розвиваються в державі.
Наразі Рада бере участь у законотворчій роботі шляхом надання обов’язкових до розгляду консультативних висновків. Так, у 2021 році їх було надано 16, у 2022-му — 3, а станом на 19.05.2023 надано 12 таких висновків. Зокрема, останній висновок стосувався законопроекту №9261, який покликаний забезпечити відновлення розгляду справ щодо дисциплінарної відповідальності суддів, а також забезпечення функціонування та початку роботи Служби дисциплінарних інспекторів ВРП.
Упродовж триденної підготовки увага судового керівництва буде акцентована, зокрема, на розгляді питань конституційних цінностей та принципів у рішеннях Конституційного Суду в умовах воєнного стану та загрози національній безпеці, що презентує суддя КС Оксана Грищук. Своєю чергою голова Ради суддів Богдан Моніч розкриє питання суддівського самоврядування та організації роботи судів, проблеми і виклики сьогодення.
Заступник голови Державної судової адміністрації, к.ю.н. Максим Пампура поспілкується про стан фінансування та організацію роботи судів у період воєнного стану. А заступник голови Служби судової охорони Павло Трясун розкриє питання безпеки судів у воєнний час.
Натисність на зображення, аби підписатися на телеграм-канал «ЗіБ» та знати більше про новини судової системи.
Матеріали за темою
Чому можна навчитися у НШСУ в серпні — план
02.08.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!