Малі острівні держави, які страждають від наслідків зміни клімату, наполягають, щоб нафтові гіганти платили за довгострокову шкоду від глобального потепління та підвищення рівня світового океану.
Про це заявив прем’єр-міністр Антигуа та Барбуди Гастон Браун на саміті COP27 в Єгипті, повідомляє «Закон та Бізнес».
Виступаючи від імені Альянсу малих острівних держав (AOSIS), він закликав змусити компанії, які видобувають викопне паливо, сплачувати «глобальний вуглецевий податок» на їх прибуток як джерело фінансування шкоди та збитків. «Марнотратні виробники викопного палива отримують надмірні прибутки за рахунок людської цивілізації. Поки вони одержують прибуток, планету охоплено полум’ям», — заявив Г.Браун.
Він також зазначив, що тільки за першу половину цього року 6 компаній, які видобувають викопне паливо, отримали прибуток у розмірі майже 70 млрд євро, «більш ніж достатньо, щоб покрити витрати, пов’язані з величезними кліматичними збитками в країнах, що розвиваються».
Ідею запровадження податку на прибуток для фінансування шкоди та збитків було запропоновано Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем у перший день кліматичної конференції. «Ті, хто зробив найменший внесок у кліматичну кризу, страждають від урагану, який роздмухали інші, — сказав А.Гутерріш. — Саме тому я прошу всі уряди обкласти податком надприбутки компаній, які видобувають викопне паливо».
Він також заявив, що гроші мають бути спрямовані тим, хто бореться зі зростанням цін на продовольство та енергоносії, а також країнам, які зіткнулися з втратами та збитками, спричиненими кліматичною кризою.
За щедріше фінансування кліматичних програм виступила і голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. Неурядові організації, які виступають за боротьбу з глобальним потеплінням, вимагають від багатих країн з високим рівнем атмосферних викидів відшкодувати збитки, завдані найуразливішим територіям на планеті.
Прем’єр-міністр Антигуа та Барбуди Гастон Браун. Фото: Peter Dejong/AP Photo
Матеріали за темою
Суд ЄС двічі заступився за вовків
01.08.2024
Споживча інфляція у квітні склала 3,2%
14.05.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!