Аби притягнути до відповідальності винних у воєнних злочинах, покладатися лише на Міжнародний кримінальний суд не можна. Основний тягар по розгляду цих справ ляже на плечі саме українських суддів та адвокатів.
Ті, хто мають забезпечити справедливий судовий процес, опановували знання в сфері міжнародного права в рамках навчального курсу «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту України», передає «Закон і Бізнес» з посиланням на УГСПЛ.
Навчання складалося з трьох навчальних модулів, присвяченим питанням міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права.
Програма включала такі теми:
- визначення поняття «прав людини» та міжнародних механізмів їх захисту;
- джерела, принципи та сфера застосування міжнародного гуманітарного права;
- кваліфікації збройного конфлікту;
- режим окупації;
- застосування в національних судах норм міжнародного гуманітарного права під час розгляду справ, пов’язаних зі збройною агресією Росії в Україні;
- співвідношення норм міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини.
Більше 20 правників пройшли модулі та взяли участь в очних заходах. Останній з них відбувся 14 та 15 липня 2022 року в м. Києві. Це був навчальний судовий процес з питань застосування норм міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини в практиці національних судів. Учасники курсу розподілилися на чотири команди: суд, обвинувачення, захист обвинуваченого та представники потерпілих. Після чого кожна з команд працювала над фабулою, яка містила в собі найбільш поширенні воєнні злочини, які скоюються в Україні щодня.
Наприкінці заходу відбувся імпровізований судовий процес, який допоміг присутнім розібратися в ситуаціях під час відправлення правосуддя, що викликають у правників найбільше запитань.
Навчальний судовий процес є ефективним інструментом, під час якого професійні юристи, що представляють всі сторони судового процесу спільно з експертами з міжнародного права (прав людини та МГП) мають змогу спільно шукати найприйнятніші та дієві форми застосування даних норм та спробувати напрацювати практику, якою вони будуть користуватися під час реальних судових процесів.

.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!