При передачі справ з одного суду до іншого на підставі ст. 29 КАС іноді не забезпечується контроль за підтвердженням сплати судового збору (учасники сплачують за платіжними реквізитами суду, до якого первинно подавалась позовна заява).
Типові ситуації проаналізували у Сьомому ААС:
Так, суд отримує позовну заяву чи з підтвердженням сплати судового збору, чи без такого підтвердження, але далі за наявності передбачених процесуальним законодавством підстав без відкриття провадження передає відповідну справу на розгляд іншому суду. При цьому, оскільки провадження у справі не відкривалось, повнота сплати та зарахування судового збору не перевіряється.
Статтею 9 Закону «Про судовий збір» передбачено, що зарахування судового збору перевіряється судом перед відкриттям провадження. Тобто обов’язок перевірити повноту сплати судового збору покладається на суд, який відкриває провадження.
З метою запобігання втрати контролю за повнотою сплати судового збору судам, до яких первісно подавалась позовна заява (інша заява, скарга) перед винесенням рішення про передачу матеріалів справи на розгляд іншому суду, варто перевіряти повноту зарахування судового збору та повідомляти про це суд, якому передаються такі справи.
У разі передачі матеріалів справи на розгляд іншому суду в супровідному листі доцільно повідомляти про зарахування (чи не зарахування) судового збору та додавати, за наявності, завірену відділом діловодства (канцелярією) суду копію виписки про підтвердження зарахування коштів. Також доцільно повідомляти про наявність чи відсутність подання про повернення коштів судового збору за платіжними документами, що знаходяться у справі.
Таким чином, у разі передачі справ між судами варто налагодити активну взаємодію щодо питання сплати судового збору.

.
Матеріали за темою
Коли суддя може йти воювати: думка Голови ВС
14.04.2022
Діяння, передбачене складом ст.130 КпАП, підлягає криміналізації — думка судді
в„–50 (1556), 11.12—17.12.2021
Жінка переконала касаційну інстанцію, що справа про заочне розлучення не є малозначною
в„–46 (1552), 13.11—19.11.2021
Суддям пропонують писати SEO-оптимізовані рішення заради роботів
в„–30 (1536), 24.07—30.07.2021
Судді та адвокати мірялись успішністю та визначали, що краще — вузька спеціалізація чи полівекторність
в„–28 (1534), 10.07—16.07.2021
Коли до зали заходять професіонали, їм хочеться навіть руки потиснути після засідання - суддя
в„–25 (1531), 19.06—25.06.2021
Судові новини зібрали у Telegram-каналі
23.06.2021
Ніщо так не впливає на дотримання сторонами своїх обов’язків, як грошова компенсація — Луспеник
в„–12 (1518), 20.03—26.03.2021
Як судді ВС стали гуру для казахстанських колег
в„–6 (1512), 06.02—12.02.2021
Аби зростала довіра, суддям радять краще взаємодіяти зі ЗМІ
в„–52 (1506), 26.12—31.12.2020
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!