У Конституційному Суді України заявили, що в умовах воєнного стану і в особливий період продовжують здійснювати конституційні функції. І навели при цьому загальну статистику роботи з початку року.
Інформацію 6 квітня поширила прес-служба КС, передає «Закон і Бізнес».
У заяві йдеться, що судді Конституційного Суду України проводять пленарні засідання і засідання Великої палати Суду, засідання сенатів Суду та колегій суддів Суду. З січня поточного року і натепер Конституційний Суд України ухвалив 273 акта. З них: 228 ухвал Великої палати Суду; 5 постанов Суду; 2 рішення сенатів Суду; 7 ухвал сенатів Суду; 31 ухвала колегій суддів Суду.
Працівники Секретаріату Суду через об’єктивні причини забезпечують виконання покладених завдань дистанційно або ж у адміністративній будівлі Суду. Зокрема, продовжують готувати матеріали для проведення засідань Суду, приймати та опрацьовувати конституційні скарги, запити на публічну інформацію та звернення, які надходять до Конституційного Суду України, тощо.
З початку року до Суду надійшла 71 конституційна скарга. За результатами їх попередньої перевірки 34 конституційні скарги розподілено суддям-доповідачам. Суб’єктам права на конституційні скарги повернуто 36 скарг, які за формою не відповідали вимогам Закону України „Про Конституційний Суд України“, одна конституційна скарга перебуває на опрацюванні в Секретаріаті Суду.
Також за цей час Секретаріат Суду підготував та надіслав 145 відповідей на запити на публічну інформацію і звернення громадян.
КС повідомляв, що на пленарних засіданнях 6 квітня Другого сенату Конституційного Суду України ухвалено два Рішення.
- про посилений соціальний захист військовослужбовців у справі за конституційною скаргою Поліщука Сергія Олексійовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 4 статті 16-3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Суддя-доповідач у справі був Василь Лемак.
- у справі за конституційною скаргою Марго Поліни Олександрівни щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 1 частини п’ятої, частини сьомої статті 454 Цивільного процесуального кодексу України. У зазначеній справі суддею-доповідачем був Сергій Головатий.
Тексти цих рішень та їх резюме обіцяють оприлюднити пізніше.

.
Матеріали за темою
Встановлення через суд народження або смерті спростять - проект закону ухвалено за основу
20.06.2022
Примусове відчуження та вилучення: умови правомірного обмеження права власності розкрила юрист
16.06.2022
Порядок фіксації руйнувань розгляне Кабмін
16.06.2022
КС не зміг обрати нового Голову
14.06.2022
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!