Ухвали про дозволи на обшук чи інші слідчі дії надто швидко потрапляють до відповідного реєстру. Адже одразу стають відкритими для тих, хто має повний доступ до такого реєстру.
Аби не відбувалося витоку інформації, нардеп Денис Маслов зареєстрував проект «Про внесення змін до Закону «Про доступ до судових рішень» (№7033). У такий спосіб пропонується запобігати розголошенню відомостей досудового розслідування.
Якщо такий закон приймуть, ухвали про дозвіл на обшук житла або іншого володіння особи, про відмову в задоволенні клопотання про обшук, про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії, чи відмову в цьому потраплятимуть до Єдиного державного реєстру судових рішень тільки через рік з дати їх виготовлення та підписання.
Таким чином, згадані рішення не бачитимуть не лише звичайні громадяни, а й усі органи, які мають повний доступ до ЄДРСР — судді, Вища рада правосуддя, Державне бюро розслідувань, Офіс Генерального прокурора, Національне антикорупційне бюро, Служба безпеки та інші органи, які мають або прагнуть отримати такий доступ.
«Така законодавча ініціатива красномовно свідчить, що проблема розголошення реально існує. Але чи допоможе її повністю вирішити цей законопроект?» — коментує ініціативу керуючий партнер АО Credence, д.ю.н. Василь Фаринник.
Матеріали за темою
Продовження строків досудового розслідування в об’єднаних кримінальних провадженнях - думка адвоката
09.09.2024
Одіозна депутатка від «Голосу», чий чоловік втік до США, хоче жорсткіше карати пособників ухилянтів
08.09.2024
Продовження строків досудового розслідування в об’єднаних кримінальних провадженнях - думка адвоката
06.09.2024
Від недбалості до зловживання: в одному РУ НП — 11 кримінальних справ щодо АРМА (документ)
28.08.2024
У ЗСУ недорахувалися на 170 мільйонів гуманітарки, а також джипа, який привласнив Шабунін
27.08.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!