Моментом переходу корпоративних прав з частки у статутному капіталі, яка була передана іншій особі, є юридичний факт реєстрації в державному реєстрі зміни складу учасників за актом приймання-передачі.
На це звернув увагу Касаційний господарський суд у справі №906/461/19. В ній йшлося про право нового власника частки у 25% статутного капіталу на участь у загальних зборах ТОВ. Адже коли він прибув за вказаною адресою проведення зборів, не знайшов ані самого товариства, ані інших учасників.
КГС відзначив, що відступлення частки у статутному капіталі є правовим механізмом, за яким відбувається її відчуження. Водночас, вчинення правочину з відчуження частки не має наслідком автоматичний перехід корпоративних прав від первісного власника до набувача. Адже під переданням частки слід розуміти надання набувачу можливості здійснювати права учасника товариства.
Загальні збори мали прийняти рішення про внесення змін до статуту за участі набувача частки, а не за участі колишнього учасника, який передав частку. При цьому загальні збори не повинні були приймати рішення про виключення останнього зі складу учасників, про вступ або надання згоди на вступ набувача до складу учасників, про прийняття набувача до складу учасників ТОВ тощо.
Більше того, за новим законодавством більше не вимагається вказувати у статуті товариства склад учасників та розмір належних їм часток. Відповідно зміна учасників не потребує ні внесення змін до статуту, ні проведення загальних зборів для внесення таких змін.
.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!