РСЗС пропонує об’єднатися заради гідної зарплати працівників апарату
Рада суддів загальних судів на черговому засіданні вирішила звернутися до вищих органів суддівського самоврядування з метою об’єднання зусиль для збільшення видатків на апарат судів. У рішенні наголошується, що нинішній рівень фінансування негативно впливає на організацію та якість роботи його працівників та на суди в цілому. Також члени РСЗС розглянули кадрові питання, ухвалили рішення щодо своєчасного інформування ВККС про наявність вакантних посад, розглянули скарги й окреслили коло питань, які потребують розгляду на наступних засіданнях ради.
Розглянуто й рекомендовано
Засідання розпочалося 11 лютого з урочистостей. Передусім присутні привітали колишнього очільника ради Павла Гвоздика з його призначенням на посаду заступника голови Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ. Багато часу приділили вирішенню кадрових питань. У результаті рекомендації суддя на зайняття адміністративних посад отримали понад 20 законників.
Так, призначити головою Апеляційного суду м.Києва рекомендували Антона Чернушенка. Його кандидатуру розглядали не надто довго, оскільки це авторитетний законник, котрий має рекомендації та належний досвід.
Найбільше запитань ставили Валерію Вавшку, котрий претендував на посаду заступника голови Апеляційного суду Вінницької області. Свого часу в цій установі була дуже складна ситуація — члени РСЗС навіть відвідували її з перевіркою. Тому вони детально розпитували в кандидата про те, чи покращилося становище в цій обителі Феміди.
В.Вавшко запевнив, що зміни відбулися, вдалось усунути майже всі недоліки. У суді зробили ремонт, призначено нового голову, покращилися показники роботи. Очевидно, членам РСЗС сподобалися відповіді Валерія Станіславовича, тому вони одноголосно підтримали його кандидатуру. Тим більше що 10-річний стаж роботи на посаді судді й позитивні рекомендації характеризували кандидата з найкращого боку.
Не було особливих запитань і до двох інших кандидатів на посади заступників очільників судів. Олександр Ржепецький отримав рекомендацію для призначення на посаду заступника голови Апеляційного суду Миколаївської області, а Олена Кузнєцова — Апеляційного суду Херсонської області.
Згодом ще 17 претендентів отримали рекомендації для призначення на посади заступників голів і очільників місцевих судів. Декому дали рекомендації без особливих розпитувань, а деяким законникам приділили досить багато уваги. Зокрема, члени РСЗС цікавились у Наталії Новікової, котра претендувала на посаду голови Токмацького районного суду Запорізької області, що вона планує робити після обрання, адже суд розміщується в неналежно обладнаному приміщенні, там є певні проблеми в стосунках між працівниками. Наталія Валеріївна запевнила, що після того, як стане головою, докладе всіх зусиль, аби зміцнити колектив та зробити ремонт.
Інна Отрош попросила присутнього на засіданні голову Державної судової адміністрації Руслана Кирилюка звернути особливу увагу на цей суд.
Протягом засідання питання неналежного стану приміщень порушувалося неодноразово. Зазвичай кандидати скаржилися на те, що немає коштів на ремонт. Тільки одна людина змог-ла похвалитися досягненнями в цій сфері — Юрій Покальчук, котрий претендував на посаду голови Нововодолазького районного суду Харківської області, розповів, як багато йому вдалося зробити для установи протягом 3 років.
Зокрема, там було зроблено капітальний ремонт, судді отримали змогу працювати в належним чином обладнаних приміщеннях. Відповідно, весь колектив висловив Юрію Михайловичу підтримку. Члени РСЗС одноголосно підтримали його кандидатуру й навіть висловили бажання на власні очі побачити всі ті досягнення, про які говорив законник.
А от Миколі Олефіру, кандидату на посаду голови Ленінського районного суду м.Миколаєва, рекомендацію дали не відразу. Члени РСЗС навіть радилися за зачиненими дверима, однак рішення все ж було позитивним.
Водночас Вищій раді юстиції рекомендували звільнити з посади голови Ленінського районного суду м.Кіровограда Володимира Кореняка, оскільки він сам висловив таке бажання у відповідній заяві.
Соломонові рішення
Члени РСЗС також розглянули кілька скарг та заслухали доповідь щодо внесення пропозиції до ВККС про дострокове зняття дисциплінарних стягнень з 2 суддів. До кожної справи учасники засідання поставилися дуже відповідально. Спочатку вони уважно вислухали доповідача, а потім довго радилися, як краще вчинити.
Зокрема, багато уваги приділили Владиславі Макарчук, судді Дніпровського районного суду м.Києва, котра з релігійних міркувань відмовилася користуватися електронним цифровим підписом. Відповідно, вона не могла відправляти свої рішення. Оскільки загалом суддя сумлінно виконувала свої обов’язки й недоліків у її роботі виявлено не було, члени РСЗС вирішили дозволити їй відправляти рішення на дисках. Учасники засідання підкреслили, що це не один такий випадок, тому й іншим суддям, які з таких же мотивів не мають цифрових підписів, теж можна відправляти рішення на дисках.
Не менш прискіпливо члени РСЗС розглянули й 2 інші скарги. Також рекомендували ВККС достроково зняти дисциплінарні стягнення з 2 суддів. Обидва законники порушували розумні строки розгляду справ, за що й отримали догани. Однак вони мають позитивні характеристики голів судів, зробили належні висновки й більше не допускали зволікань. Тому учасники засідання проголосували за зняття з них усіх стягнень.
Вчасно та достойно
За ініціативою І.Отрош члени РСЗС розглянули проект рішення про необхідність неухильно та своєчасно інформувати ВККС про вакантні посади в місцевих, апеляційних загальних судах та Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних і кримінальних справ. Голова цього органу суддівського самоврядування звернула увагу, що досить часто про наявні вакансії не повідомляється роками. Така ситуація, на її думку, потребує належного реагування. Проте в процесі обговорення з’ясувалося, що ця проблема вагоміша, ніж здається на перший погляд. Адже про деякі вакансії відомо вже давно, але й щодо них рішення не приймаються протягом тривалого часу.
Члени РСЗС дійшли висновку, що цю проблему потрібно обговорювати й розв’язувати якнайшвидше. Після дискусії вони ухвалили рішення про обов’язкове повідомлення ВККС про наявність вакансій у судах у 10-денний термін. РСЗС доручила головам апеляційних загальних судів до 5 березня 2013 року надати вичерпну інформацію про наявність вільних посад у місцевих загальних судах адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюється юрисдикція відповідного апеляційного суду, та в ньому самому за встановленою радою суддів формою.
У майбутньому в разі утворення вакантних посад кожного місяця (до 5 числа) слід буде інформувати про це РСЗС.
Також було заслухано та взято до уваги інформацію члена РСЗС Анатолія Бабія щодо необхідності подальшої співпраці з Радою суддів, Державною судовою адміністрацією та Проектом агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Україна: справедливе правосуддя».
Члени РСЗС ухвалили рішення підтримати звернення працівників апарату місцевих загальних судів щодо неналежної оплати їхньої праці та позицію щстосовно необхідності вжиття заходів для забезпечення гідної заробітної плати працівників апарату. Також було вирішено звернутися до РСУ з проханням ініціювати розгляд цього питання на з’їзді суддів для звернення з відповідними пропозиціями до органів державної влади та їхніх посадових осіб.
У документі, який одноголосно ухвалили на засіданні, вказано, що на даний момент фінансування не дозволяє забезпечити належний рівень життя працівників апарату. Це провокує плинність кадрів і негативно впливає на організацію та якість роботи працівників апарату судів та судів в цілому, принижує авторитет професії. Як наслідок, нівелюються відмінності між кваліфікованою та некваліфікованою працею. Однаковий рівень оплати праці всіх працівників суду, незалежно від обсягу роботи та відповідальності, «негативно впливає на імідж судової системи», зазначається в документі.
Відповідно до порядку денного засідання також було затверджено орієнтовний план роботи РСЗС на 2013 рік.
Майже всі рішення рада приймала одноголосно.
Матеріали за темою
Коментарі
ТОШНИТЬ ВІД ЦІЄЇ ПИСАНИНИ! ДАВНО ВІДОМО ЩО Є ТІЛЬКИ СУДДІ....А ОСТАЛЬНІ ЦЕ МУСОР
Просимо довести до відома працівників апарату суду що в лютому 2013 року преміювання та виплата надбавки до зарплати не здійснюватимется. також у зв’язку з відсутністю коштів виплата заробітної плати …
Зарплатня прибиральниць в місцевому суді дорівнює зарплатні секретарів судових засідань та помічників суддів, які зобов"язані мати вищу юридичну освіту та стаж роботи в правовій галузі. НОНСЕНС!!…