Попри надзвичайні умови конфлікту на Донбасі, суди у цьому регіоні продовжують здійснювати правосуддя. Хоча і стикаються як з тими самими проблемами, що й уся судова система, як от брак кадрів, так і зі специфічними негараздами.
Під час круглого столу «Конфлікт на Донбасі: виклики, загрози і їх правове врегулювання», який відбувся у парламенті, голова Донецького апеляційного адміністративного суду Раїса Ханова відзначила, що «з точки зору правосуддя зараз ми працюємо в звичайному режимі, не даємо собі спуску». Адже рішення вносяться до реєстру своєчасно, терміни розгляду не порушуються. Разом з тим вона відзначила і проблеми: адмінсуди втратили 22 суддів: 1 – з Донецького апеляційного, 8 — з Донецького окружного та 13 — з Луганського окружного адмінсудів.
Своє чергою, очільник ЛОАС Сергій Чиркин підкреслив, що є проблеми з повідомленням сторін та інших учасників процесу про розгляд справи, з виконанням судових рішень. Він запропонував змінити порядок повідомлення, оскільки «Укрпошта» на даних територіях не працює, і він також сподівається, що в нових процесуальних кодексах цей момент буде врегульовано.
Голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк відзначив, що процес реформування правосуддя додатково потерпає від викликів, які породжує конфлікт у зоні проведення антитерористичної операції. Але запевнив, що ДСАУ спільно із судами вжито всіх можливих заходів для відновлення їх повноцінної роботи за новим місцем розташування.
Матеріали за темою
Начальник управління СБУ в АРК виявився контррозвідником РФ, який закінчив Академію ФСБ Росії
23.04.2021
ВПО пообіцяли механізм, як отримати гроші за втрачене майно
в„–13 (1363), 31.03—06.04.2018
Вимога ГПК провокує численні звернення до ЄСПЛ від підприємств, розташованих у зоні АТО
в„–40 (1338), 21.10—27.10.2017
Як відчужувати майно на непідконтрольній території
в„–40 (1338), 21.10—27.10.2017
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!