Впровадження повноцінного інституту пробації в Україні дозволить напрацювати належні механізми роботи з особами, які притягуються до кримінальної відповідальності, обрати необхідну міру покарання, а також сприятиме адаптації осіб, звільнених із місць позбавлення волі, до життя в суспільстві.
На цьому наголосила секретар судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Валентина Щепоткіна під час зустрічі з представниками проекту технічної допомоги «Повномасштабне впровадження пробації в Україні».
Адже на даний час цей інститут лише почав працювати, а тому існує велика кількість питань, які потребують вирішення та практичного узгодження. Зокрема, зазначила В.Щепоткіна, на стадії досудового провадження, наприклад, для неповнолітнього, обов’язковим є складання представником служби пробації досудової доповіді. Це письмова інформація, що характеризує особу, яка притягається до кримінальної відповідальності. Крім того, відповідний представник повинен з’являтися в судове засідання та відповідати на питання учасників процесу.
Однак, як зазначає суддя ВСС, у представників служби пробації немає жодної узгодженості щодо змісту такої доповіді, відсутній також відповідний порядок її складання.
Окремо секретар палати ВСС звернула увагу на особливості територіального визначення органу пробації, який повинен складати досудову доповідь, а також інші питання, що мають бути урегульовані законодавцем. Як повідомили «ЗіБ» у прес-службі ВСС, під час зустрічі експерт з питань пробації Віллі Гіл презентував проект, спрямований на підтримку з боку норвезької сторони повномасштабного впровадження пробації в Україні. Зокрема, він зазначив, що у рамках проекту заплановано спільну роботу над законодавчими ініціативами, проведення консультацій, тренінгів для працівників тощо.
За словами експерта, у співпраці з Міністерством юстиції буде створено модельний офіс пробації у Харкові, а також планується визначити пілотний суд, на базі якого здійснюватиметься робота.
Матеріали за темою
Притягнення до адмінвідповідальності за неподання декларації роз'яснив ВСС
в„–22 (1320), 03.06—09.06.2017
ВСС узагальнив особливості відновлення втраченого судового провадження
в„–10 (1308), 11.03—17.03.2017
ВСС висловився щодо пропущення строку на перегляд за нововиявленими обставинами
в„–11 (1309), 18.03—24.03.2017
Від законодавців чекають конкретизації норм КПК з урахуванням судової практики та позицій ЄСПЛ
в„–52 (1298), 24.12—30.12.2016
Попри фактичне зменшення кількості проваджень, в загальних судах не виключають масових подань про звільнення через навантаження
в„–8 (1254), 20.02—26.02.2016
Заступник голови Вищого спецсуду з розгляду цивільних і кримінальних справ М. Червинська: Три інстанції оскарження рішення є гарантією права на судовий захист
в„–3 (1249), 16.01—22.01.2016
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!