В Высшей квалификационной комиссии идут обыски, которые, по имеющейся информации, связаны с уголовным производством, в котором фигурирует заместитель председателя ВККС Алексей Омельян.
Про це стало відомо від власних джерел у ВККС, інформує «Закон і Бізнес».
Також, як повідомив народний депутат Максим Бужанський, він звернувся до ДБР із заявою про факт надання свідомо хибних свідчень у суді О.Омельяном у «справі Тандира». Як свідчить витяг з ЄРДР, розпочато кримінальне розслідування.
«Очікую від ВККС реакції, мені здається, вони мають прокоментувати згадані факти», — наголосив нардеп. «Крім того, з огляду на те, що колишній очільник ВККС виявився громадянином рф, й у зв'язку з цим пішов у відставку, а заступник нинішнього голови ВККС бреше в суді, вигороджуючи вбивцю, вважаю, що орган максимально дискредитований і потребує повного перезавантаження. З відкритим конкурсом, все як належить», — підсумував М.Бужанський.
Підставами для порушення кримінального провадження став той факт, що, за наявною інформацією, О.Омельян пов’язаний дружніми стосунками із колишнім суддею Макарівського районного суду Київської області Олексієм Тандиром, який притягується до кримінальної відповідальності в рамках резонансної справи по обвинуваченню в порушенні правил безпеки дорожнього руху у стані сп’яніння, що спричинило смерть потерпілого.
Водночас, як повідомлялося раніше, О.Омельян перебував разом з О.Тандиром на рибалці, після повернення з якої сталася смертельна ДТП. При цьому, О. Омельян допитувався в якості свідка і давав показання, які фактично є сприятливими для версії подій сторони захисту. Зокрема, він показав, що учасники рибалки придбали алкогольні напої, проте він не бачив щоб на рибалці за столом хтось вживав алкогольні напої та не бачив ознак сп’яніння у О. Тандира.
Проте, зазначається, що показання О. Омельяна викликають обґрунтовані сумніви в їх достовірності у будь-якого неупередженого спостерігача і ймовірно були недостовірними та мали на меті сприяти стратегії захисту підсудного О. Тандира, з яким О. Омельян перебуває у дружніх стосунках.
Також, як повідомлялося, на розгляді Вищої ради правосуддя перебуває дисциплінарна справа стосовно О.Омельяна. Так, в.о. керівника секретаріату ВККС Наталія Кідіна повідомила про те, що О.Омельян надавав їй незаконні вказівки, а після її відмови їх виконувати здійснював щодо неї психологічне насильство та цькування.
Крім того, під час конкурсу на посаду члена ВККС до кандидатури О.Омельяна виникав цілий комплекс питань в контексті вивчення його доброчесності. Зокрема, багато питань стосувалися відсутності підтверджених джерел коштів для придбання кількох об’єктів нерухомості в містах Одесі та Києві, порушення правил декларування нерухомого майна та транспортних засобів, у тому числі оформлених на дружину та батька.
Зазначені обставини можуть вказувати на цілий ряд порушень чинного законодавства та можливу наявність ознак кримінальних правопорушень у діях О.Омельяна, зокрема, ст.384 КК (завідомо неправдиве показання свідка), ст.364 КК (зловживання владою або службовим становищем), ст.3662 КК (декларування недостовірної інформації) тощо.
За наявною інформацією, по цим епізодам О.Омелян викликаний на допит до ДБР, і наразі О.Омельяну готується підозра та клопотання про обрання запобіжного заходу.
Також, за наявною інформацією, окремі члени ВККС помічені у продажі суддівських посад.
Як відомо, за оцінками експертів, чинний склад ВККС перебуває під впливом громадської організації «Фундація «DEJURE», яку очолює Михайло Жернаков. Останній 19.02.2014, у розпал найтрагічніших подій Революції Гідності, після того, як в Києві вже відбулися масові вбивства протестувальників, М.Жернаков, будучи суддею Вінницького окружного адміністративного суду одноособово визнав протиправним та скасував рішення 51 позачергової сесії 6 скликання Хмільницької міської ради «Про суспільно-політичну ситуацію в країні» від 27.01.2014 №1471, в якому висунуто низку вимог до Президента В.Януковича та Верховної Ради, зокрема, про відставку Уряду та інші.
Адже раніше М.Жернаков був близький до команди Президента В.Януковича. За це у лютому 2012 року був призначений у межах п’ятирічного строку суддею Вінницького окружного адміністративного суду.
Визнавши це рішення протиправним, М.Жернаков фактично став на захист злочинної влади В.Януковича, як зазначають експерти, переслідуючи мету бути переведеним до столичного суду.З огляду на ці обставини, до Державного бюро розслідування направлена заява про вчинення злочину М.Жернаковим під час його суддівства в інтересах злочинної влади В.Януковича.
Нагадаємо, що не так давно М.Жернаков розшукувався через неявку за повісткою. Зрештою, його було затримано та доставлено до Шевченківського РТЦК та СП у м.Києві, де за ухилення від мобілізації його оштрафовано за ч.2 ст.2101 («Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію») КпАП на 5300 грн.
За результатами проходження ВЛК М.Жернакова було визнано повністю придатним до військової служби. Раніше встановлений діагноз про плоскостопість було спростовано, а попередній висновок визнано таким, що ґрунтується на недостовірній інформації.
Для подальшого ухилення від служби у ЗСУ М.Жернаков надав довідку про те, що працює викладачем на 0,75 ставки у приватній установі «Київська школа економії» та має науковий ступень доктора наук. Проте у докторській дисертації М.Жернакова був виявлений академічний плагіат, що унеможливлює викладацьку діяльність у виші. Згодом під тиском ЗМІ він був змушений визнати, що не працює в згданому виші.
У червні 2024 року М.Жернаков фіктивно влаштувався на посаду професора на 0,75 ставки на кафедру цивільного та фінансового права Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету ім.Ярослава Мудрого, де першим проректором на той момент працював його вітчим Микола Кучерявенко.
За наявними даними, працевлаштування було фіктивним, адже М.Жернаков не їздить викладати ні до Полтави, ні до Харкова, але скористався довідкою, підписаною ректором НЮУ Анатолієм Гетьманом, аби отримати бронювання від служби в армії.

Выдержка из ЕРДР.
Материалы по теме
Комментарии
К статье не оставили пока что ни одного комментария. Напишите свой — и будете первым!