В Шевченковском отделе ГИС в г. Киеве на исполнении находится производство о взыскании с руководителя ОО «Фундация «DEJURE» Михаила Жернакова 46,5 тыс. грн. долга за горячую воду и отопление.
Про це свідчать дані з реєстру боржників на сайті Clarity Project, інформує «Закон і Бізнес».
Виконавче провадження №76576575 було відкрито 20.11.2024 на підставі виконавчого листа, виданого Шевченківським районним судом м.Києва.
Згідно з матеріалами справи №761/32664/21 за позовом «Київтеплоенерго» до М.Жернакова про стягнення заборгованості, ухвалою від 30.09.2021 відкрито спрощене провалдення без виклику сторін. Ухвалою від 24.07.2023 задоволено клопотання про витребування у БТІ відомостей про право власності на квартиру, за якою накопичилася заборгованість.
Рішенням від 16.05.2024 позовні вимоги задоволені. Постановлено стягнути з М.Жернакова заборгованість в розмірі 46.550 грн. 21 коп., у т.ч.:
за спожиті до 1.05.2018 послуги з централізованого опалення у розмірі 7633 грн. 94 коп.,
за спожиті до 1.05.2018 послуги з централізованого постачання гарячої води у розмірі 2064 грн. 80 коп.,
за спожиті з 1.05.2018 послуги з централізованого опалення у розмірі 30175 грн. 89 коп.,
за спожиті з 1.05.2018 послуги централізованого постачання гарячої води у розмірі 6675 грн. 58 коп.
Згідно з декларацією М.Жернакова як члена громадської ради доброчесності, він придбав 10.05.2017 квартиру в Києві площею 66,2 м2 за 1 млн грн.
Водночас, у період з 2018 до 2020 рр. лише офіційні доходи М.Жернакова склали майже 2,29 млн. грн. Отже, мав достатньо коштів для того, аби вчасно сплачувати комунальні послуги. Проте, як свідчить рішення суду, «відповідачем не надано доказів сплати коштів за фактично отримані житлово-комунальні послуги у зазначений період на погашення заборгованості».
Це рішенння відповідачем не оскаржувалося, тож воно вступило в законну силу 18.06.2024 й передано на примусове виконання до ДВС.
Крім того, у цей період, згідно з фінансовими звітами, що розміщені на сайті ГО «Фундація «DEJURE», вона отримала фінансування у період 2018—2021 рр. понад 41,2 млн грн. (майже $1,6 млн.).
Як відомо, 19.02.2014, у розпал найтрагічніших подій Революції Гідності, після того, як в Києві вже відбулися масові вбивства протестувальників, М.Жернаков, будучи суддею Вінницького окружного адміністративного суду одноособово визнав протиправним та скасував рішення 51 позачергової сесії 6 скликання Хмільницької міської ради «Про суспільно-політичну ситуацію в країні» від 27.01.2014 №1471, в якому висунуто низку вимог до Президента В.Януковича та Верховної Ради, зокрема, про відставку Уряду та інші.
Цим рішенням Хмільницька міська рада вимагала від Президента, органів виконавчої влади, правоохоронних та судових органів, народних депутатів України:
засудити застосування зброї та спеціальних засобів, що спрямовані на позбавлення життя та здоров’я громадян;
засудити застосування катувань щодо громадян України з боку підрозділів правоохоронних органів України;
негайно зупинити застосування сили проти громадян України та їх переслідування;
вивести внутрішні війська з міста Києва в місця їх постійної дислокації;
керівництву силових структур, військових частин, СБУ, МВС залишатися за місцем дислокації і не відправляти бійців на війну проти власного народу;
невідкладно відправити у відставку Уряд, який виявив свою неспроможність належно відобразити інтереси народу України у міжнародних відносинах, забезпечити лад у державі, який не користується довірою народу та призначити Уряд народної довіри;
не приймати рішення щодо введення надзвичайного стану в Україні;
відмінити диктаторські закони, прийняті у неконституційний спосіб 16 січня 2014 року, оскільки вони суперечать Конституції та чинному законодавству і звужують права людини;
відновити чинність Конституції 2004 року.
Як відомо, раніше М.Жернаков був близький до команди Президента В.Януковича. За це у лютому 2012 року був призначений у межах п’ятирічного строку суддею Вінницького окружного адміністративного суду.
Визнавши це рішення протиправним, М.Жернаков фактично став на захист злочинної влади В.Януковича, як зазначають експерти, переслідуючи мету бути переведеним до столичного суду.
З огляду на ці обставини, до Державного бюро розслідування направлена заява про вчинення злочину М.Жернаковим під час його суддівства в інтересах злочинної влади В.Януковича.
Наприкінці 2023 року М.Жернаков розшукувався через неявку за повісткою. Зрештою, його було затримано та доставлено до Шевченківського РТЦК та СП у м.Києві, де за ухилення від мобілізації його оштрафовано за ч.2 ст.2101 («Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію») КпАП на 5300 грн.
За результатами проходження ВЛК М.Жернакова було визнано повністю придатним до військової служби. Раніше встановлений діагноз про плоскостопість було спростовано, а попередній висновок визнано таким, що ґрунтується на недостовірній інформації.
Для подальшого ухилення від служби у ЗСУ М.Жернаков надав довідку про те, що працює викладачем на 0,75 ставки у приватній установі «Київська школа економії» та має науковий ступень доктора наук. Проте у докторській дисертації М.Жернакова був виявлений академічний плагіат, що унеможливлює викладацьку діяльність у виші. Згодом під тиском ЗМІ він був змушений визнати, що не працює в згданому виші.
У червні 2024 року М.Жернаков фіктивно влаштувався на посаду професора на 0,75 ставки на кафедру цивільного та фінансового права Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету ім.Ярослава Мудрого, де першим проректором на той момент працював його вітчим Микола Кучерявенко.
За наявними даними, працевлаштування було фіктивним, адже М.Жернаков не їздить викладати ні до Полтави, ні до Харкова, але скористався довідкою, підписаною ректором НЮУ Анатолієм Гетьманом, аби отримати бронювання від служби в армії.

Скрин с сайта Clarity Project
Материалы по теме
Комментарии
Сашко, проконтролюй замовлення, в датах бардак, в суті вода. Хіба несплатою вдивуєш когось? Підніми реєстри вик проваджень, через одного суддю чи баригу боржники, а отримуєте майже двіста тищ грошей…