Решающим критерием оценки антикоррупционных чиновников сегодня стала готовность разглашать — в частности одной общественной организации — даже строго секретную информацию.
Таку думку висловив антикорупційний експерт Драго Кос у колонці для «Української правди», інформує «Закон і Бізнес».
«Це бажання отримати інформацію, особливо секретну, стало настільки важливим для громадянського суспільства, що воно стало залученим до процесу відбору останнього директора НАБУ. Воно активно підтримувало кандидата, якого вважало «дружнім», повністю ігноруючи його вкрай суперечливе бачення майбутнього розвитку НАБУ», — зазначає експерт.
Він зазначає, що обрання такого кандидата директором НАБУ «в поєднанні з черговим «дружнім» призначенням на посаду голови НАЗК означало б, що керівні посади в НАЗК, НАБУ та САП опинились би в кишені одного згуртованого кола друзів». Утім, «на щастя, план не спрацював: їхній кандидат на посаду директора НАБУ був настільки поганим, що не мав жодних шансів на перемогу, а обраний громадською організацією кандидат на посаду голови НАЗК знявся через помилки, допущені під час його попереднього перебування на посаді».
«Проте потенційний одноосібний суддя над роботою антикорупційних органів в Україні не відмовився від своїх прагнень до тотального контролю», — зауважив Д.Кос.
«Дуже швидко і новий керівник САП, і новий директор НАБУ потрапили під їхній вплив і стали їхніми «друзями» — ймовірно, вважаючи, що передавати інформацію громадянському суспільству чи зустрічатися з певними представниками громадськості для обговорення дуже конфіденційних питань «не під запис», було краще, ніж бути об’єктом різкої критики», — зазначає експерт.
«Тим не менш, невдовзі було виявлено зручну мішень — заступника директора НАБУ, який не хотів розголошувати інформацію та терпіти втручання в розслідування НАБУ», — зауважив Д.Кос.
«У своєму непереборному бажанні покарати непокірних і небайдужих, вона забула, що ця людина була «серцем і душею» НАБУ з моменту його заснування і що НАБУ функціонувало і функціонує настільки успішно виключно завдяки його», — нагадує експерт.
«Безперечно, останні події в НАБУ свідчать про початок кінця справжньої боротьби з корупцією в Україні. Можливо, громадянське суспільство поки що не хоче цього бачити, тому що йому важливіше підтримувати потік інформації та власну видимість непогрішності та всезнання. Поки воно не визнає, що в НАЗК, НАБУ, САП та ВАКС також працюють чесні професіонали, не може бути серйозних зусиль для боротьби з корупцією в Україні», — доходить висновку Д.Кос.
Парадокс, на його думку, полягає в тому, що «саме в той момент, коли країні потрібно було максимально ефективно боротися з корупцією, враховуючи найбільші за всю історію витрати міжнародної допомоги, ці зусилля будуть зруйновані саме тими людьми, які найголосніше б’ють себе в груди про те, які вони чесні!».
І хоча експерт прямо не називає прізвищ, вочевидь йдеться про «ГО «Центр протидії корупції» та його очільника Віталія Шабуніна.
Адже, як відомо, колишній директор НАБУ Артем Ситник знаходився під контролем В.Шабуніна. При цьому обидва включені до Реєстру корупціонерів.
Раніше В.Шабуніна викрили на тому, що він привласнив джип Nissan Pathfinder, переданий як гуманітарна допомога для потреб ЗСУ, та пересувався ним вулицями Києва. Зокрема, суд зобов’язав ДБР зареєструвати відповідне кримінальне провадження. Крім того, ДБР порушило проти В.Шабуніна ще два кримінальні провадження — за фактом підробки документів від НАЗК та ухилення від мобілізації.
Водночас, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду зобов’язав НАБУ розпочати розслідування щодо колишніх керівників НАЗК Олександра Новікова та Артема Ситника, які допомагали В.Шабуніну ухилятися від служби.
Зі слів самого В.Шабуніна, він має «законні підстави», аби не служити. Адже у 9 класі не пройшов медичну комісію — не пропустив дерматолог через родимки на тілі.
Водночас, як встановили ЗМІ, замість служби на фронті В.Шабунін «відрядив» себе до київських ресторанів, де проводить чимало часу за розпиванням алкогольних напоїв.
Раніше В.Шабунін піддавав критиці християнство, Захід, секс тощо, зокрема, зазначаючи, що «основне джерело поширення СНІДу в Україні — це не наркотики і наркомани, а невпорядковані статеві стосунки». І відповідальність за це, на його думку, лежить на християнах, бо «для них шлюб перестав бути цінністю».
Свого часу, про що нагадав військовослужбовець Володимир Бойко, В.Шабунін активно просував та агітував за обрання до Верховної Ради Тетяни Монтян — проросійської пропагандистки, яка виїхала до рф і наразі підозрюється у колабораційній діяльності.
Артем Сытник и Виталий Шабунин.
Материалы по теме
Комментарии
К статье не оставили пока что ни одного комментария. Напишите свой — и будете первым!