Первый заместитель директора НАБУ Гизо Углава обратился в совет общественного контроля НАБУ и других международных организаций по поводу голословных обвинений со стороны обшественных организаций.
Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook, інформує «Закон і Бізнес».
Він зазначив, що на даний момент НАБУ стикається з одним з найбільших викликів за всю історію існування. Адже сьогодні колектив НАБУ зіткнувся з «внутрішнім розбратом, викликаним особами з власними амбіціями,… які намагаються дестабілізувати все напрацьоване та взяти НАБУ під ручний контроль».
Зокрема, йдеться про штучний скандал щодо нібито розголошення ним інформації з досудового розслідування НАБУ. «Як я наголошував раніше, ці звинувачення безпідставні», — наголосив Г.Углава.
«Те, в чому голослівно звинувачують мене і колектив, не має нічого спільного з реальним досудовим чи службовими розслідуваннями. Це все більше схоже на переслідування з боку деяких представників громадських організацій», — зазначив він.
Він закликав громадськість та організації, що здійснюють контроль за діяльністю НАБУ, забезпечити:
1. Неупереджений громадський контроль над досудовим та службовими розслідуваннями;
2. Захист НАБУ та колективу від зовнішнього впливу та втручання у його діяльність;
3. Об'єктивне прийняття рішень за результатами службових розслідувань.
Звернення аналогічного змісту також подані на Transparency International Ukraine, Amnesty International в Україні, Statewatch, Офіс Ради Європи в Україні та Антикорупційну ініціативу ЄС в Україні.
Як відомо, тиждень тому Г.Углава подав позов проти Віталія Шабуніна і «ЦПК» щодо захисту честі і гідності через пости про зливи інформації про розслідування НАБУ.
Нагадаємо, що очільниця «ЦПК» Дар’я Каленюк у розпал повномасштабної війни придбала автомобіль Toyota RAV4, оформивши його на чоловіка, який ухиляється від мобілізації. Прикметно, що в її чоловіка, О.Рудого, за 2022 рік не вказано жодних доходів, крім як від продажу іншого авто за 104,5 тис. грн. Адже, як повідомлялося у ЗМІ, з початком війни він переховується від мобілізації, сидячи вдома.
Раніше іншого співзасновника «ЦПК» В.Шабуніна викрили на тому, що він привласнив джип Nissan Pathfinder, переданий як гуманітарна допомога для потреб ЗСУ, та пересувався ним вулицями Києва. Зокрема, суд зобов’язав ДБР зареєструвати кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.2012 («Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги вчинене в умовах»), ч.4 ст.410 («Викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем») та ч.4 ст.425 («Недбале ставлення до військової служби») Кримінального кодексу.
Максимальна санкція серед цих статей передбачена ч.4 ст.410 КК — від 10 до 15 років позбавлення волі.
Раніше ДБР порушило проти В.Шабуніна два кримінальні провадження — за фактом підробки документів від НАЗК та ухилення від мобілізації.
Водночас, як встановили ЗМІ, замість служби на фронті В.Шабунін «відрядив» себе до київських ресторанів, де проводить чимало часу за розпиванням алкогольних напоїв.
І, як відомо, колишній директор НАБУ Артем Ситник знаходився під контролем В.Шабуніна. При цьому обидва включені до Реєстру корупціонерів.
Як з'ясували ЗМІ, від військової служби ухиляються й інші громадські активісти, як-от журналісти Юрій Ніколов та Максим Савчук, очільник «Фундації DEJURE» Михайло Жернаков, головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов, головний редактор «Руху «ЧЕСНО» Олександр Саліженко, а також чоловік і повнолітній син ведучої YouTube-каналу «Є питання» Олени Трибушної — Віктор Степаненко і Андрій Трибушний.
Материалы по теме
Комментарии
К статье не оставили пока что ни одного комментария. Напишите свой — и будете первым!