У Києві відбулася фахова дискусія щодо реформування підходів до обчислення строків досудового розслідування. Центральною темою обговорення стали законодавчі ініціативи, які пропонують змінити механізми обрахунку та продовження строків слідства.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на Мін’юст.
Питання реформування цієї сфери залишається пріоритетним у діалозі з Європейським Союзом, Міжнародним валютним фондом та країнами G7 у межах виконання зобов’язань України щодо верховенства права.
«Ми маємо знайти рішення, яке забезпечить належний баланс між ефективністю розслідування та дотриманням прав людини — і при цьому відповідатиме європейським підходам. Саме тому сьогоднішня дискусія є надважливою на шляху до забезпечення справедливого правосуддя», — зазначила міністр юстиції Ольга Стефанішина.
Аналітичною основою для дискусії стала записка, підготовлена національним консультантом Ради Європи, адвокатом Андрієм Слюсаром. У записці зокрема проаналізовано чотири альтернативні законопроєкти, зареєстровані у Верховній Раді, які пропонують суттєво змінити механізм обрахунку строків та порядок їх продовження.
«Це одне з тих питань, де не існує ідеального рішення. У суспільстві є різні — іноді протилежні — позиції. Але саме тому ми маємо вести відкритий діалог і шукати збалансоване рішення, яке врахує як європейські стандарти, так і українські реалії правозастосування», — зазначив заступник міністра юстиції Олександр Банчук.
Учасники наголосили на важливості збереження балансу між процесуальними правами сторін і результативністю слідства, особливо у справах топкорупції.

.
Матеріали за темою
Катування після отримання доказів
03.06.2025
Що не так із рекордними заставами у WCC-провадженнях і як варто змінити підхід щодо їх внесення
16.05.2025
Як отримати дублікат свідоцтва з ДРАЦС
14.05.2025
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!