Надзвичайно важливо підтримувати та покращувати результати досудових розслідувань, у зв’язку з чим необхідно усувати певні недоліки у законодавстві. Зокрема — щодо обмеження строків слідства.
З огляду на це Кабінет Міністрів зареєстрував проект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Закону України «Про прокуратуру» щодо усунення перешкод для сторін кримінального провадження у доступі до правосуддя» (№12367), інформує «Закон і Бізнес».
Головним недоліком, що слід усунути, в Мін’юсті, який розробив цей проект, уважають існування в КПК такої підстави для закриття кримінального провадження як закінчення строків досудового розслідування, визначених ст.219 КПК після повідомлення особі про підозру. Тому п.10 ч.1 ст.284 КПК пропонується просто прибрати.
Так само, як і вимогу щодо продовження на 6 місяців строку досудового розслідування, зазначеного у п.4 ч.3 ст.219 КПК, виключно за рішенням слідчого судді. Щоправда, якщо цей строк орган досудового розслідування захоче продовжити ще — до 12 місяців, все ж доведеться звернутися до суду.
При цьому встановлюється, що не пізніше останнього дня строку закінчення досудового розслідування, визначеного ст.219 КПК прокурор зобов’язаний здійснити одну з дій, передбачених ч.2 ст.283 цього кодексу. Якщо ж він цього не зробить, це стане підставою для притягнення прокурора до дисциплінарної відповідальності.
Також у ч.4 ст.284 КПК уточняється процедура закриття кримінального провадження у разі закінчення строків досудового розслідування у провадженнях, де є підозрюваний. Так, у випадку закінчення строків досудового розслідування, визначених ст.219 цього кодексу, та невчинення прокурором дій, передбачених пп.1 або 2 ч.2 ст.283 КПК, або невідкриття матеріалів досудового розслідування в порядку, передбаченому ст.290 цього кодексу, сторона захисту, потерпілий або інша особа, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, матиме право подати клопотання про зобов’язання прокурора вирішити питання закінчення досудового розслідування.
І якщо слідчий суддя наважиться постановити ухвалу про зобов’язання прокурора вирішити питання про закінчення досудового розслідування, прокурор буде зобов’язаний прийняти рішення про завершення досудового розслідування і відкриття матеріалів досудового розслідування в порядку, передбаченому ст.290 КПК, або про закриття кримінального провадження.
У Мін’юсті подбали, аби забезпечити доступ до правосуддя насамперед стороні обвинувачення.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!