Після тритижневого мовчання, жодним чином не прокоментувавши звинувачення в ухиленні від мобілізації, активіст і розслідувач Максим Опанасенка з Bigus.info об'явився у соцмережі.
Як свідчать пости на його сторінці у Facebook, востаннє перед зникненням він зробив допис ще 1 грудня. Але після появи інформації про те, що він переховується від мобілізації за фіктивним бронюванням, зник із публічного простору та об’явився тільки два дні тому.
Як повідомлялося раніше, М.Опанасенко два роки ухилявся від загального військового обов’язку та формально працевлаштувався на посаду менеджера зі зв’язків із громадськістю у ТОВ «Євро Таннелс».
Фактично М.Опанасенко не працює у цьому ТОВ, а лише числиться там фіктивно, щоб отримати бронювання. Опитані працівники компанії повідомили, що жодного разу не зустрічали М.Опанасенка в своєму офісі на вулиці Предславинькій в м Києві.
Крім того, під час розслідування журналісти «ЗіБ» з’ясували, що М.Опанасенко, порушуючи закон про військовий обов’язок і мобілізацію, протягом 2 років ухилявся від оновлення своїх даних у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Зокрема, вперше він був взятий на військовий облік у Голосіївському РТЦК у званні солдата лише 9.05.2024 — тобто вже після набрання чинності закону про кримінальну відповідальність за неоновлення даних.
Також вдалося з’ясувати, що у власності М.Опанасенка є квартира у Києві, а також два транспортні засоби: Mitsubishi Outlander та Daewoo Lanos.
Батьки Опанасенка володіють: транспортним засобом Ford Fusion, будинком у Київській області; земельними ділянками площею 2,3 та 0,43 га та ще однією невеликою земельною ділянкою в Ірпені.
Тесть М.Опанасенка володіє:; будинком у Бородянському районі; земельною ділянкою у Київській області площею 0,25 га та в Ірпені площею 0,1 га, транспортним засобом Citroën.
Теща М.Опанасенка володіє квартирою в Оболонському районі Києва.
Власність родини М.Опанасенка значно більша ніж її офіційні доходи.
Нагадаємо, що М.Опанасенко — не єдиний активіст, причетний до нового соціального явища, яке у діловому світі отримало назву «шабунінг». Цей термін кваліфікує представників громадянського сектору, які, закликаючи інших воювати та підтримуючи мобілізацію, самі ухиляються від військової служби, уникають отримання повісток, самовільно залишають частини або фальсифікують документи про свою начебто службу.
Як відомо, в тій чи іншій формі від військової служби ухилилися й інші відомі особи: сам Віталій Шабунін, Юрій Бутусув, Юрій Ніколов, журналіст програми «Схеми» Максим Савчук, чоловік голови Київського офісу «Радіо Свобода» Наталії Седлецької Сергій Якоб, чоловік керівниці Центру протидії корупції Дар’ї Каленюк Орест Рудий, головний редактор видання «Новое время» Віталій Сич та десятки інших антикорупціонерів.
Скрин зі сторінки Максима Опанасенка у Facebook
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!