Адвокати юридичної фірми GOLAW успішно представили інтереси одного з найбільших за величиною банків Німеччини у ВС. Це важливий прецедент щодо банкрутства боржників з активами на ТОТ.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на GOLAW.
За супроводу команди адвокатів GOLAW банк звернувся до суду із заявою про відкриття провадження в справі про банкрутство підприємства, що було власником найбільшого заводу із виробництва діоксиду титану в усій Східній Європі. Вказаний завод розташовувався на території Автономної Республіки Крим та опинився в окупації з початку анексії Криму в 2014 році. У 2021 році боржник відчужив свій основний актив російському бізнесу та не виконав зобов’язання перед кредиторами, зокрема перед німецьким банком.
При цьому віднедавна Кодекс України з процедур банкрутства забороняє відкривати провадження в справах про банкрутство підприємств, чиї майнові комплекси розташовані на тимчасово окупованих територіях України, або якщо неплатоспроможність боржника виникла через агресію проти України.
Боржник у справі посилався і на наявність цілісного майнового комплексу на окупованих територіях України, і на власну неплатоспроможність внаслідок збройної агресії (незважаючи на продаж заводу російському бізнесу).
Верховний Суд погодився з аргументами команди GOLAW та залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій про відкриття провадження в справі про банкрутство.
Прийнята судом постанова стала важливим прецедентом, в якому суд вказав, що заборона на відкриття провадження в справах про банкрутство зап. 1-6 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» КУзПБ поширюється на ті правовідносини й випадки, що існували до набрання з 29.07.2023 чинності відповідною нормою, однак не раніше 24.02.2022.
Зазначені висновки Верховного Суду значно вплинуть на подальшу практику судів у справах про банкрутство боржників, що постраждали від агресії рф, та суттєво ускладнять можливі процесуальні зловживання.
Посилання на постанову Верховного Суду від 29.08.2024.
Над проєктом працювала команда адвокатів судової практики GOLAW: партнерка та керівниця практики Катерина Манойленко, партнерка Катерина Цвєткова та юрист Ігор Селівакін.
.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!