ВВП Німеччини, за прогнозами, другий рік поспіль може опинитися в мінусі. На поганий економічний стан вказує і така вірна ознака рецесії, як зростання числа банкрутств.
Кількість фірм, що розорилися, протягом усього 2024 року була вищою, ніж у 2023-му, але особливо різкий стрибок стався в жовтні, пише «Закон і Бізнес» з посиланням на DW.
Минулого місяця про свою неплатоспроможність заявили у ФРН 1530 підприємств. Це на 17% більше, ніж у вересні, і на 48% більше, ніж того ж місяця рік тому. У результаті нинішній жовтень став за цим показником найгіршим жовтнем з 2004 року. Такі підрахунки представив Інститут економічних досліджень Асоціації Лейбніца у Галлі (IWH).
У той же час кількість втрачених або таких, що опинилися під загрозою, робочих місць (не кожна процедура банкрутства неодмінно веде до повного закриття підприємства) була наполовину нижчою, ніж у вересні, і приблизно на рівні жовтня минулого року. Експерти пов’язують це із відсутністю банкрутств особливо великих фірм.
Іншими словами, рекордне за 20 років число німецьких підприємств, що розорилися, не призвело до помітного стрибка безробіття, тим більше, що в країні продовжує наростати нестача кваліфікованих кадрів і, як і раніше, є багато вакансій. Тому розорення фірм, що почастішали, сприймається експертами як тривожний тренд, але все ж таки не як сигнал лиха.
«Нинішня хвиля банкрутств є результатом «ідеального шторму», викликаного тривалою слабкістю економічної кон'юнктури у поєднанні з витратами, що різко зросли, — пояснив професор Штеффен Мюллер, який очолює в IWH відділ вивчення корпоративних банкрутств. — На багато слабких підприємств тепер сильно тиснуть виробничі витрати, що значно збільшилися. Це веде до руйнування переважно фірм із великими боргами».
Таким чином, у німецькій економіці, на думку експерта, йде процес відмирання слабших і менш конкурентоспроможних фірм, багато з яких штучно продовжували собі життя. Спочатку це відбувалося завдяки політиці наддешевих грошей, що тривала десятиліття, яку ЄЦБ завершив лише влітку 2022 року, а в 2020—2022 роках додатково завдяки масштабній державній підтримці бізнесу під час пандемії ковіда.
Найбільше банкрутств, зазначив професор, було у будівельній галузі, торгівлі, у тій частині сфери послуг, що спеціалізується на обслуговуванні підприємств, а також в обробній промисловості.
Особливо багато середніх та малих підприємств розорилося у будівельній галузі Німеччини.
Матеріали за темою
Де в ЄС платять більше за інших— Євростат
17.11.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!