Сервіси ЄСІТС мають бути створені на основі сервісно-орієнтованої архітектури. А головним елементом стане цифровий персональний простір користувача на прикладі супераппів, яким є, наприклад, Google.
Так нову концепцію ЄСІТС, над якою працювала команда консультантів програми USAID, було презентовано за результатами аудиту, інформує «Закон і Бізнес».
За прогнозом, розробка такої системи триватиме біля трьох років. Згідно з Ukraine Facility Plan нові зміни мають бути впроваджені до 2027 року.
Під час заходу голова Комітету ВП з питань правової політики Денис Маслов нагадав, що саме Комітет став майданчиком для об’єднання зусиль судової влади, Міністерства цифрової трансформації та проєктів міжнародної допомоги та співпраці навколо ідеї цифровізації судочинства, правового регулювання цих процесів.
За його словами, «були певні процеси, але була і недовіра до цих процесів». «Ми чесно говорили про необхідність залучення Мінцифри, оскільки побачили, особливо під час війни, наскільки важливою є цифровізація, — сказав він. — Подяка Михайлу Федорову, який долучився до процесу, представникам органів та установ системи правосуддя, адвокатам, партнерам, які провели технічний аудит, під час чого було виявлено купу загроз і проблем і які вдалося ліквідувати ще під час аудиту. Стадія функціонального аудиту. Велика кількість фахівців, яка була залучена. Врешті склалася класна команда».
За словами голови Вищої ради правосуддя Григорія Усика, ключовим залишається питання оптимізації судових процесів, запровадження електронного судочинства як способу зменшення антикорупційних ризиків, що зробить систему правосуддя більш доступною і прозорою. Він також нагадав, що це ключове питання на шляху євроінтеграції України.
За словами Голови Верховного Суду Станіслава Кравченка, ініціативи суддів щодо впровадження, наприклад, системи авторозподілу справ чи програми фіксації судових засідань було значним кроком до запуску ЄСІТС та у свій час сприяло покращенню прозорості у роботі судів. Він також наголосив, що судова система готова до змін, які давно назріли, і судді і надалі готові бути учасниками процесу цифровізації.
Заступник голови ДСАУ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Леонід Сапельніков наголосив, що «цифрова команда ДСАУ доєднується і до OKR-підходу Мінцифри, за яким ми визначаємо і цілі, і ключові вимірювані результати, яких прагнемо досягти». «Ми маємо пертворити наше ДП «ІСС» у звичайну компанію, яка створює ІТ-продукти. Її головна ціль – не отримання прибутку. Ми декларуємо ціль — задоволеність користувачів»», — поінформував він
Захід, що зібрав керівників органів та установ системи правосуддя, Комітету ВР, українських правників та представників міжнародних проектів, був організований за підтримки програми USAID «Справедливість для всіх».
Проект концепції ЄСІТС було презентовано для публічного обговорення.
Матеріали за темою
Про електронні докази розкажуть адвокатам
01.05.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!