Реалізовано новий функціонал «Електронного суду», який удосконалює управління електронними судовими справами та обмін документами. Функціонал реалізовано за зверненням Верховного Суду.
Новий програмний інтерфейс дає змогу відправляти процесуальні документи з автоматизованої системи документообігу суду користувачам кабінету «Електронного суду», які не є учасниками справи, та отримувати до АСДС документи від таких користувачів, інформує «Закон і Бізнес».
Як повідомили в ДП «Інформаційні судові системи», для користування описаним функціоналом особа повинна мати обліковий запис в Електронному кабінеті.
Питання про створення такого функціоналу обговорювалося минулого року під час наради працівників апарату Верховного Суду за участю представників ДСАУ та ДП «ІСС» щодо роботи «Електронного суду», «Електронного кабінету судді», впровадження ЄСІКС та ін.
Для реалізації пропозицій суду було залучено представників секретаріатів касаційних судів у складі Верховного Суду та управління забезпечення роботи Великої палати ВС.
Новий функціонал дає змогу судам спілкуватись з користувачами «Електронного суду», обмінюватися як процесуальними документами, так і матеріалами судових справ в електронній формі, навіть якщо вони не є учасниками по цій справі.
Це важливо в разі необхідності виконання окремих процесуальних дій (допит свідків, збір доказів тощо), при передачі матеріалів у межах апеляційного або касаційного провадження, у процесі іншої передбаченої законодавством взаємодії судів. Одним з прикладів такої взаємодії є обмін інформацією з установами тимчасового утримання і виконання покарань. Суд може проінформувати їх про необхдність присутності затриманого на тому чи іншому засіданні за лічені хвилини безпосередньо через АСДС. При цьому буде забезпечено гарантовану доставку з підтвердженням про доставку.
У ДП «ІСС» зауважили, що перевагою електронного обміну між судами і учасниками електронного кабінету є оперативність, економія ресурсів, безпека і гарантованість доставки. Крім того, усі операції фіксуються в системі, що забезпечує контроль і можливість відстеження руху документів та дій з ними.
Аби підписатися на телеграм-канал «ЗіБ» та знати більше про новини судової системи, натисніть на зображення.
Матеріали за темою
Про електронні докази розкажуть адвокатам
01.05.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!