26.10.2024 13:43
Дискусія про те, скільки років діти мають навчатися у школі, виникають у різних країнах. І в кожній підходять до цього питання по-різному з огляду на нові моделі освіти та можливості бюджету.
Так, з 2028 року обов’язкова шкільна освіта у Швеції стане десятирічною, пише «Закон і Бізнес».
Шведський уряд вирішив скасувати обов’язковий дошкільний рік навчання (förskoleklass), де дітей, як правило, готували до вступу до першого класу за допомогою ігрових методів. Замість нульового класу запровадять додатковий рік у початковій школі, щоб діти почали вчитися читання, письма та математики за традиційною моделлю.
Таким чином, діти почнуть вивчати шкільну програму з 6 років, як і в Україні, і навчатимуться 10 років замість нинішніх дев’яти.
У реформи є й критики. Вони побоюються, що такий підхід суперечить дослідженням, які показують, що у такому віці дітям краще вчитися в ігровій обстановці. Профспілки також переймаються тим, що це може призвести до скорочення робочих місць для дошкільних вчителів.
У Швеції зараз усі діти з 6 років здобувають безкоштовну дев’ятирічну освіту, після якої можуть продовжити навчання у гімназії.
До речі, Міністерство освіти і науки України анонсувало ґрунтовну реформу у шкільній освіті. Зокрема планується, що з 2027 року школярі навчатимуться 12 років, а після 9 класу учні зможуть обирати між двома напрямами навчання — академічним і професійним.
Закон і Бізнес
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!