Емоції можуть суттєво завадити судовому процесу, особливо, коли йдеться про обмін емоціями між опонентами. Це доводить одна зі скарг, розглянутих у ВКДКА, яка увійшла в черговий огляд від голови секретаріату ВКДКА Віктора Вовнюка.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на ВША.
Скаржники зазначили, що адвокатом були грубо порушені положення Правил адвокатської етики у судовому засіданні. Так, адвокат, неодноразово вживав стосовно потерпілих, стосовно сторони обвинувачення (прокурора) образливі, зневажливі, принизливі вислови, вислови щодо схвалення насильства щодо потерпілих, був нетактовним, нестриманим та некоректним. Також Скаржники зазначили про невиправдане затягування адвокатом судового розгляду справи.
Адвокат: «У нас є думка прокурора, якась незрозуміла, де він це взяв, це його фантазії, абсолютно в нього кожне засідання якісь нові галюцинації. Він розказує, що якісь потерпілі получили отримали якісь від цих дій ушкодження….. А ви тут розказуєте нам в суді, що у нас виявляється постраждалий... хм фраза, ваша честь, «наші потерпілі»... Як вони сказали? Виявляється у них «наші» потерпілі виявляється. Що ти посміхаєшся сидиш?»
Прокурор: «Шановний суддя я прошу зробити зауваження це вже порушення порядку судового засідання»
Адвокат: «Порядок судового засідання це не порушення, порушення це ваша посмішка і ваші тут вислови, які ви висловлюєте відносно працівників, офіцерів»
Суддя: «Захисник, я вас попрошу»
Адвокат: «Де ви були в той час коли вони захищали правопорядок?»
Суддя: «Достатньо емоцій»
Прокурор: «Шановний суд, я вважаю, що захисник Луценко вже неодноразово порушував порядок судового засідання, висловлював фактично образи на мою адресу, переходить на особистості. Я вважаю, що треба, прошу суд звернутися до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури з відповідною скаргою для надання оцінки його діям»
Адвокат: «Ваша честь, а я вважаю (нерозбірливо)»
Прокурор: «Він не реагує на зауваження суду!»
Адвокат: «Поки що зауважень суду не було, по-друге я вважаю, що треба звернутися у кваліфкомісію дисциплінарну прокуратури і пояснити, щоб вони роз'яснили прокурору, що він тут представляє державу, а не свої власні думки, це по-перше. А по-друге, ви не маєте права висловлювати взагалі неповагу до осіб які притягаються до кримінальної відповідальності. І я вам сказав чому я вам це сказав, чому я вважаю, що ви поведете себе від імені держави абсолютно порушуючи вообщє всі норми»
Суддя: «Я вас попрошу, емоції трошки зменшить, стан такий, не потрібно сьогодні ці емоції»
Адвокат: «Я вибачаюсь у суду, не хотів образити правосуддя, не хотів образити прокуратуру, як орган державної влади, я ще раз кажу, що мене абсолютно дратує ставлення держави і представника і керівника, я був в цій справі на відміну від нього з самого початку, коли людей засуджували за те що вони робили свою роботу. Я вважаю, що це взагалі мерзотність абсолютно з боку держави і таких прокурорів»
Суддя: «Все сідайте»
Окрім цього, докази поважності причин неявок адвоката на судові засідання, які були призначені на 16.06.2022, 13.09.2022, 02.02.2023, 16.02.2023, 02.03.2023, 16.03.2023, - відсутні, а так само відсутні докази виконання адвокатом вимог ч. 2 ст. 47 КПК щодо завчасного повідомлення суду про неможливість прибути в призначений строк та її причини. В результаті ВКДКА прийнло рішення про доцільність порушення дисциплінарної справи (рішення ВКДКА № VІ-001/2024 від 27.06.2024)
.
Матеріали за темою
ВКДКА на засіданні розгляне 7 скарг
21.09.2024
ВКДКА на засіданні розгляне 12 скарг
30.08.2024
ВКДКА на засіданні розгляне 26 скарг
29.08.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!