Період з моменту прийняття прокурором постанови про закриття кримінального провадження, в якому особі повідомлено про підозру, до моменту скасування такої постанови прокурором вищого рівня не зараховується до строку досудового розслідування.
Такий висновок зробила об’єднана палата Касаційного кримінального суду у справі №759/7254/22, інформує «Закон і Бізнес».
У цій справі суд першої інстанції, з яким погодився апеляційний суд, зарахував до строку досудового розслідування строк з моменту прийняття постанови про закриття кримінального провадження, в якому особі було повідомлено про підозру, до її скасування прокурором вищого рівня.
Суд апеляційної інстанції зазначив, що прокурор вищого рівня ухвалив постанову, якою скасовано постанову про закриття кримінального провадження, без дотримання вимог ч.6 ст.36 КПК, а також що строк між ухваленням постанови про закриття кримінального провадження до її скасування не є таким, що не входить до строків досудового розслідування. Суди попередніх інстанцій дійшли висновку про наявність підстав для закриття кримінального провадження на підставі п.10 ч.1 ст.284 КПК.
Прокурор у касаційній скарзі стверджував, що суди попередніх інстанцій неправильно обчислили строк досудового розслідування, внаслідок чого дійшли помилкових висновків про наявність підстав для закриття кримінального провадження з посиланням на п.10 ч.1 ст.284 КПК.
Це кримінальне провадження було передано на розгляд ОП ККС у зв’язку з необхідністю відступу від висновку щодо застосування норми права в подібних правовідносинах, викладеного в постанові ККС від 3.04.2023 у справі №367/1335/21. У ній, серед іншого, наголошено, що «кримінальним процесуальним законом не передбачено права скасування Генеральним прокурором, керівником обласної прокуратури, керівником окружної прокуратури, їх першими заступниками та заступниками постанови прокурора про закриття кримінального провадження, в якому особу повідомлено про підозру, поза межами строків, передбачених статтею 219 КПК».
Натомість, ОП ККС сформулювала новий висновок про застосування ч.6 ст.36 та ст.219 КПК:
«1) прокурори вищого рівня (Генеральний прокурор, керівник обласної прокуратури, керівник окружної прокуратури, їхні перші заступники та заступники) наділені повноваженнями скасувати постанову прокурора нижчого рівня про закриття кримінального провадження, в якому особі було повідомлено про підозру, у межах строків досудового розслідування, передбачених ст.219 КПК;
2) період з моменту прийняття прокурором постанови про закриття кримінального провадження, в якому особі було повідомлено про підозру, до моменту скасування такої постанови прокурором вищого рівня не зараховується до строку досудового розслідування».
Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Чи використовуються всі можливості для дотримання прав особи в СДР (in durentia) - думка адвоката
30.09.2024
Майно або воля: корупціонерам запропонують віддати все заради умовного покарання — проект
18.09.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!