В НАЗК вважають, що розбудова доброчесності має починатись із освіти. Тому школярів та студентів вчать новим навичкам. Так, в ЗВО викладають «Антикорупцію та доброчесність», яка стає навчальною дисципліною на постійній основі.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на НАЗК.
Уже три роки команда Офісу доброчесності НАЗК реалізовує проєкт «Прозора школа». За цей час відкрито 15 Хабів доброчесності на базі різних шкіл. Школи, які приєдналися до проєкту, допомагають іншим створювати атмосферу відкритості, діляться своїм досвідом роботи з розбудови та навчання доброчесності.
Понад 170 тисяч школярів 1-11 класів взяли участь у різних активностях. Експерти Офісу розробили підбірку навчально-методичних матеріалів для учнів, вчителів і керівництва закладів освіти. Крім того, провели понад 300 тренінгів, вебінарів, воркшопів, лекцій тощо. Понад 17 тисяч освітян отримали інструменти для інтеграції в освітній процес теми доброчесності та антикорупції.
Також просвітницькі активності Офіс доброчесності НАЗК організовує для студентів закладів вищої освіти. Цьогоріч навчальна дисципліна «Антикорупція та доброчесність» буде викладатися в 64 закладах вищої освіти та одному коледжі. Викладачі вже пройшли спеціальне навчання та отримали сертифікати. Дисципліну розроблено на виконання Державної антикорупційної програми на 2023 – 2025 роки.
У минулому навчальному році Офіс доброчесності НАЗК пілотував дисципліну у 10 вишах. Її слухачами стали понад 800 студентів із різних куточків України. Вони пройшли опитування до та після вивчення курсу 87% опитаних студентів назвали дисципліну корисною, а всі університети висловили бажання і надалі викладати цей предмет.
В НАЗК зазначають, що цей курс допоможе студентам стати відповідальними громадянами та активно боротися з корупцією, що є ключовим для створення справедливого і прозорого суспільства.
.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!