Співпраці АРМА, органів досудового розслідування та прокуратури бракує оперативності. Як наслідок, уповільнюється виявлення, розшук та убезпечення активів, що можуть бути доказом або предметом конфіскації.
З огляду на це Уряд пропонує внести зміни до Кримінального процесуального кодексу та інших законодавчих актів (законопроект №11473), аби унормувати цю взаємодію, інформує «Закон і Бізнес».
Ним передбачається, що, перш ніж вносити до суду клопотання про передачу в управління майна прокурор або слідчий мають поцікавится в АРМА щодо його можливості забезпечити ефективне управління активом та збереження (за можливості — збільшення) його економічної вартості.
Відповідне письмове роз’яснення АРМА має надати протягом 5 робочих днів. І лише у разі позитивної відповіді такий актив передається агентству в управління чи на збереження.
Отже, АРМА отримає право вибору, яке майно брати до себе, а яке — ні. Й, не виключено, що механізм відмови може бути задіяний для того, аби такий актив передавати зацікавленим приватним особам.
Як повідомлялося раніше, звіт Держаудитслужби за результатами перевірки діяльності Агентства з розшуку та менеджменту активів у 2022—2023 роках уже покладений у матеріали кримінальної справи про незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт (див. «Неефективне управління активами?», «ЗіБ» від 07.08.2024).
Тепер АРМА зможе сама обирати, якими активами їй до снаги управляти.
Матеріали за темою
Як завдяки менеджменту АРМА арештовані активи перетворюються на збиткові об’єкти - адвокат
30.09.2024
Чи використовуються всі можливості для дотримання прав особи в СДР (in durentia) - думка адвоката
30.09.2024
Майно або воля: корупціонерам запропонують віддати все заради умовного покарання — проект
18.09.2024
Викрито схему уникнення мобілізації: один - видавав повістки, інший - відкривав провадження
18.09.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!