В Центральному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції нагадують про базові принципи стягнення аліментів на дитину, а також про дії, які вчиняє державний виконавець у разі заборгованості зі сплати аліментів.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на Судову владу.
Судові рішення про стягнення аліментів виконуються державними виконавцями згідно з законом «Про виконавче провадження» та іншими нормативно-правовими актами. Навіть в умовах воєнного стану виконання рішень про стягнення аліментів залишається пріоритетом.
Аліменти стягуються шляхом утримання з заробітної плати, пенсії, стипендії, інших доходів та не можуть бути меншими, ніж 50% прожиткового мінімуму для однієї дитини відповідного віку.
Також сума аліментних виплат може бути присуджена судом у розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо платник аліментів має достатній дохід.
Виконавець зобов’язаний стягувати з боржника аліменти у розмірі, визначеному виконавчим документом або не менше мінімального гарантованого розміру, встановленого Сімейним кодексом.
Згідно зі статтею 182 цього кодексу розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
У разі наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за 3 місяці виконавець вчиняє такі дії:
виносить повідомлення про внесення відомостей про боржника до Єдиного реєстру боржників;
здійснює заходи щодо звернення стягнення на майно боржника;
надсилає стягувачу письмове роз’яснення про право на звернення до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинення кримінального правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.
Єдиний реєстр боржників — систематизована база даних про боржників, що є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження України та ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна.
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!