Зручність життя — поняття суб’єктивне. Але якщо взяти набір контрольних показників та за їх допомогою дати оцінку якості життя у місті, то можна стверджувати про певну об’єктивність такого рейтингу.
Так, третій рік поспіль найзручнішим для життя містом світу зі 173, що включені до рейтингу Global Liveability Index журналу The Economist, визнається австрійська столиця — Відень, пише «Закон і Бізнес» з посиланням на Euronews.
Цього року Відень отримав 100 балів у 4 5 п’яти категорій, але, як і в торішньому звіті, місто було відзначено у категорії «Культура та навколишнє середовище» з результатом 93,5 бала через відсутність великих спортивних заходів. Проте повних 100 балів у більшості категорій достатньо, щоб посунути з першого місця близького суперника — Копенгаген.
Помітною зміною стало домінування міст Західної Європи, які посіли три перші місця. Крім того, цього року до рейтингу потрапили 30 західноєвропейських міст, які набрали 92 бали зі 100.
Загальний рейтинг кожного міста визначається шляхом усереднення оцінок зі 100 балів у п’яти різних категоріях: стабільність, культура та навколишнє середовище, освіта, охорона здоров’я та інфраструктура.
Крім протестів у Європі, пов’язаних з імміграцією і сільським господарством, а також заворушень і воєн в інших частинах світу, продовжує позначатися криза вартості життя.
Інфляція була названа головною причиною житлової кризи в кількох містах, які потрапили в рейтинг, у тому числі в Австралії та Канаді, де доступність орендного житла низька, а вартість купівлі нерухомості стрімко зростає.
Проте загальний бал регіону знизився порівняно з минулим роком через зростаючу нестабільність у таких країнах, як Німеччина та Ірландія, яких струшували руйнівні протести, наголошується у дослідженні.
Найбільше покращення серед усіх регіонів було відзначено у Східній Європі, що посіла четверте місце за показниками вищої освіти та охорони здоров’я.
До найзначніших змін у рейтингу увійшли Будапешт, який отримав 92 бали і піднявся на 7 місць до 32-го. Белград та Бухарест (обидва отримали 74,5 бали) піднялися на шість і п’ять місць відповідно і посіли 94-е місце.
Щодо найнижчих показників, то 8 міст Західної Європи опустилися вниз. Найбільш різкий спад спостерігався у Дубліні, який опустився на сім місць до 39 позиції.
Німецькі міста загалом продемонстрували найгірше падіння: Мюнхен опустився на шість позицій до 27-го місця, а Гамбург — на п’ять.
ТОП-10 найзручніших для життя міст
1. Відень, Австрія
2. Копенгаген, Данія
3. Цюріх, Швейцарія
4. Мельбурн, Австралія
5. Женева, Швейцарія
5. Калгарі, Канада
7. Ванкувер, Канада
7. Сідней, Австралія
9. Окленд, Нова Зеландія
9. Осака, Японія
Лідерство Відня здається незаперечним: він очолював 9 із 11 останніх рейтингів.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!