Завдяки обміну інформацією державним та приватним виконавцям не потрібно буде більше надсилати листами запити до Мінсоцполітики, щоб уточнити інформацію про внутрішньо переміщених осіб, які є боржниками.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на Мін’юст.
Отримувати відомості про боржників з числа ВПО, зокрема про фактичне місце їхнього проживання, виконавці зможуть в електронній формі – заощаджуючи час та бюджетні кошти.
Так, від ресурсу Мінʼюсту – Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) – направлятимуть запити до ресурсу Мінсоцполітики – Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС). Це дозволить державним та приватним виконавцям оперативно отримувати необхідні дані про боржників, які стоять на обліку ВПО, а отже виконувати рішення судів та інших органів.
Водночас від ресурсу Мінсоцполітики зможуть направляти запити до ресурсу Мінʼюсту щодо боржників, а саме отримувати відомості про факт несплати аліментів. Це дозволить у майбутньому через ЄІССС без додаткових зусиль працівника призначати та виплачувати державну тимчасову допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце їх проживання невідоме.
Для реалізації обміну вже йдуть активні перемовини з партнерами, щоб залучити фінансування.
«Цифровізація виконавчого провадження, тобто перехід на електронний формат його здійснення, є одним із пріоритетних напрямів в роботі Мін’юсту. Ми постійно працюємо над удосконаленням уже запроваджених електронних інформаційних взаємодій з державними органами, а також над їх розширенням. Запровадження взаємодії з Мінсоцполітики надасть можливість оперативно отримувати інформацію про ВПО, що в свою чергу значно оптимізує процес примусового виконання рішень та підвищить ефективність їх виконання, скоротить матеріальні та трудові ресурси, а головне – дозволить прискорити своєчасне, повне та фактичне виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)», – прокоментував Єгор Разогрєєв, генеральний директор директорату цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Міністерства юстиції.
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!