Аби бізнес міг працювати стабільно, слід запровадити спеціальний збір за бронювання військовозобов’язаних, а саме фізичних осіб-підприємців та/або їх працівників, а також працівників підприємств, установ, організацій.
Таку ідею закладено в проект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей сплати воєнного збору за бронювання військовозобов’язаних» (№11332), що внесений групою народних депутатів, інформує «Закон і Бізнес».
До припинення або скасування дії правового режиму воєнного стану в суб’єкти господарювання, які мають намір забронювати військовозобов’язаних працівників повинні сплатити збір у сумі, що дорівнює розміру 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи, що наразі цей мінімум становить 17 грн., за кожного заброньованого працівника доведеться сплачувати 20400 грн. збору щомісяця. Щоправда, така умова не стосується підприємств, які можуть забронювати працівників відповідно до інших умов, передбачених ст.25 закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Натомість є й додаткові умови, передбачені іншим законопроектом авторства цієї ж групи нардепів — «Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки» (№11331). Адже для того, аби скористатися правом «відкупити» працівників від мобілізації, необхідно не мати заборгованості за зарплатою та сплатою обов’язкових платежів до бюджету. А для ФОП обсяг доходу протягом календарного місяця має становити не менше трикратного розміру збору за бронювання.
Вочевидь, що жоден ФОП не потягне таких видатків, цей механізм може бути прийнятним хіба що для великих підприємств, для яких такі додаткові витрати не так суттєво вплинуть на собівартість продукції чи послуг.
Утім, у кінцевому підсумку, цей збір сплачуватимуть споживачі товарів і послуг — у ціні продукції.
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!