З 1 січня 2024 року, відповідно до постанови КМУ від 29.12.2023 №1409, запроваджено систему оплати праці державних службовців на основі класифікації посад державної служби. Що ж мають отримувати працівники апарату судів?
У ДСАУ пояснили, що п.12 розд.«Прикінцеві положення» закону «Про Державний бюджет України на 2024 рік» визначено, що у 2024 році заробітна плата державного службовця державного органу, який провів класифікацію посад державної служби, складається:
з посадового окладу,
надбавки за ранг державного службовця,
надбавки за вислугу років,
місячної або квартальної премії,
компенсації за додаткове навантаження та за вакантною посадою,
грошової допомоги, що виплачується з наданням щорічної основної оплачуваної відпустки,
матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань,
інших доплат, передбачених законодавством.
Надбавка за вислугу років на державній службі встановлюється на рівні 2 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 30 відсотків посадового окладу.
Грошова допомога, що виплачується державному службовцю під час надання щорічної основної відпустки, визначається у розмірі суми посадового окладу, надбавки за вислугу років та надбавки за ранг державного службовця станом на останній день місяця, що передує першому дню такої відпустки, незалежно від фактично відпрацьованого часу в місяці.
Норми закону «Про державну службу» щодо умов та порядку оплати праці державних службовців застосовуються в частині, що не суперечить цьому закону.
У ДСАУ нагадали, з метою покращення умов оплати праці працівників судової системи, підвищення рівня заробітної плати та збереження висококваліфікованих кадрів було зареєстровано проект «Про внесення змін до частини шостої статті 150 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо оплати праці державних службовців апаратів судів (№11158). Як повідомляв «ЗіБ», у ньому йдеться про застосування до посадових окладів державних службовців апарату судів регіональних коефіцієнтів:
1,1 — якщо суд розташований у населеному пункті з кількістю населення щонайменше 100 тис. осіб;
1,2 — якщо суд розташований у населеному пункті з кількістю населення щонайменше 500 тис. осіб;
1,25 — якщо суд розташований у населеному пункті з кількістю населення щонайменше 1 млн осіб.
У разі, якщо суд розміщується у кількох населених пунктах, застосовується регіональний коефіцієнт за місцезнаходженням органу, який провів державну реєстрацію такого суду.
Натисніть на зображення, аби підписатися на телеграм-канал «ЗіБ» та знати більше про новини судової системи.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!