08.02.2024 15:31
Перед сьогоднішнім засіданням ВККС, яка розглянула звіт робочої групи, із матеріалів справи про набуття громадянства України Романом Ігнатовим зникла Форма 1 про паспорт громадянина України.
Про це повідомило джерело у Державній міграційній службі України, інформує «Закон і Бізнес».
Наразі в ДМСУ проводиться перевірка цих обставин.
За дивним збігом обставин, відсутні кадрові документи й у Державній судовій адміністрації. Як зазначав в інтерв’ю ЗМІ сам Р.Ігнатов, «коли я збирав документи як кандидат до ВККС, з’ясував, що частина документів, які не були обов’язковими для надання при призначенні на посаду судді у 2003 році, в подальшому були передані до ДСАУ. Відповідно, я зробив запит до ДСАУ із викладенням обставин щодо мети отримання даного документу чи його копії. Втім, на мій запит отримав відповідь за підписом голови ДСАУ, що документи про призначення на посаду суддів вперше за 2003—2004 рр. з невідомих причин знищені».
Прикметно, що, за словами члена робочої групи, члена ВККС Олексія Омельяна, документи Р.Ігнатова, які мали зберігатися ще й у Вищій раді юстиції/правосуддя теж знищені через строки зберігання. І це унеможливлює, за його словами, підтвердження факту набуття Р.Ігнатовим російського громадянства під час навчання та роботи в органах прокуратури рф.
Хоча, добре відомо, що за загальним правилом, уся кадрова документація має зберігатися 75 років. Чому зникли документи саме за цей період, і чи мав місце тільки неймовірний збіг обставин— питання до правоохоронних органів.
Як повідомляв «ЗіБ», недавно із сайту ВРП зникла й анкета Р.Ігнатова, якого запідозрили в наявності російського громадянства.
Нагадаємо, що у грудні минулого року ВККС отримала листи від СЗР та СБУ про те, що Р.Ігнатов має російське громадянство. Згодом, у ВРП офіційно підтвердили надходження листа від слідчого ДБР, в якому, серед іншого, зазначено, що «під час спеціального оброблення інформації з відкритих джерел отримано відомості стосовно особи, чиї установчі дані співпадають з установчими даними громадянина України Ігнатова Р.М. про його російське громадянство.
Крім того, відомо, що Р.Ігнатов з 1.09.1991 навчався в Саратовській державній академії права, а у 1995—1996 рр. працював у Прокуратурі м.Петрозаводська (Карелія, рф). А згідно з законодавством рф особа, яка проживала на території рсфср на момент ухвалення закону про громадянство (06.02.1992), набувала їх громадянство автоматично. Аби уникнути цього, слід було впродовж року офіційно заявити про своє небажання перебувати в громадянстві рф за відповідною процедурою.
Закон і Бізнес
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!