Як отримати сучасні пенітенціарні заклади, які відповідали б європейським стандартам тримання за ґратами, не вкладаючи ні копійки у них? Дуже просто — обміняти старі ізолятори в центрі міст на сучасні десь подалі.
Таку ідею пропонує реалізувати нардеп Сергій Гривко як автор проекту «Про внесення змін до Закону України «Про державно-приватне партнерство» (№10281), нповідомляє «Закон і Бізнес».
Він нагадує, що Стратегії реформування пенітенціарної системи до 2026 року, що схвалена розпорядженням КМУ від 16.12.2022 №1153-р, передбачає запровадження міжнародних стандартів утримання засуджених та осіб, взятих під варту. Зокрема, забезпечення особистим простором площею не менше 4 м2 на одну особу. Також планується будівництво слідчих ізоляторів у Львові та Києві (перший етап).
Оскільки сьогодні в держави на це грошей немає, нардеп вважає за доцільне залучити до оновлення та модернізації інфраструктури установ виконання покарань та слідчих ізоляторів недержавний капітал. Для цього у рамках державно-приватного партнерства запропонувати своєрідний бартер: новий майновий комплекс, який збудований за межами населеного пункту, на старе СІЗО, а точніше — на земельну ділянку в центрі міста.
На думку нардепа, це може привабити інвесторів. Хоча, водночас, до нового закладу висувається низка умов: максимальна кількість засуджених (ув’язнених) повинна не менше ніж на 20% перевищувати максимальну кількість осіб, які можуть утримуватися в діючій установі, з дотриманням вимог, що встановлені європейськими пенітенціарними правилами. До того ж майновий комплекс повинен мати впроваджені енергозберігаючі технології в обсязі, погодженому Міністерством юстиції.

Влада не перший рік говорить про намір перенести Лук’янівське СІЗО десь за межі столиці, але на це поки що немає грошей.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!