Надання інтерактивного доступу до творів за допомогою клікабельного посилання не призводить до того, що такі твори будуть поширені новій публіці, якщо це не уможливлює обходити встановлені авторами обмеження.
Такого висновку дійшов Суд ЄС у рішенні від 13.02.2014 у справі C 466/12 (Nils Svensson), неофіційний переклад якого наводить Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій, інформує «Закон і Бізнес».
Заявники подали позов проти шведського видання Göteborgs-Posten з метою отримання компенсації на тій підставі, що ця компанія використала без їхнього дозволу певні їхні публікації, надавши на них інтерактивний доступ для своїх клієнтів.
Як зауважив Суд ЄС, надання клікабельних посилань на твори, що охороняються, має розглядатись як «інтерактивне надання доступу», і, отже, як «акт поширення» в розумінні такого положення.
Водночас, згідно з усталеною судовою практикою, для того, щоб підпадати під поняття «доведення до загального відома публіки» у значенні ст.3(1) Директиви 2001/29, поширення, подібне до того, яке є предметом розгляду, що стосується тих самих творів, подібних до тих, що охоплюються первісним поширенням, і створені, як і у випадку з первісним поширенням, в Інтернеті, а отже, тими ж технічними засобами, також повинні бути спрямовані на нову публіку, тобто на публіку, яка не була врахована субʼєктами авторських прав, коли вони давали дозвіл на первісне доведення до загального відома публіки.
Суд констатував, що публіка, на яку було спрямоване первісне поширення, складалась з усіх потенційних відвідувачів відповідного сайту, оскільки, з огляду на те, що доступ до творів на такому сайті не підлягав жодним обмежувальним заходам, усі користувачі Інтернету могли мати до них вільний доступ.
З іншого боку, якщо клікабельне посилання дозволяє користувачам сайту, на якому з'являється таке посилання, обійти обмеження, встановлені сайтом, на якому з'являється твір, що охороняється, з метою обмеження публічного доступу до такого твору тільки передплатниками останнього сайту, і посилання, відповідно, є втручанням, без якого такі користувачі не змогли б отримати доступ до творів, що передаються, всі такі користувачі повинні вважатись новою публікою, яку не взяли до уваги субʼєкти авторських прав, коли дозволяли первісне поширення. Відповідно, дозвіл таких субʼєктів потрібен для такого доведення до загального відома публіки.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!