У разі надходження до КДКА скарги на адвоката про вчинення ним порушень, в ході розгляду дисциплінарної справи також мають враховуватися данні про порушення Порядку підвищення кваліфікації адвокатів, подані Вищою школою адвокатури.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на ВКДКА.
На цей нюанс дисциплінарної процедури звернув увагу голова ВКДКА Сергій Вилков під час вебінару «Виконання окремих професійних обов’язків адвоката в розрізі дисциплінарної практики. Узагальнення дисциплінарної практики».
Спікер нагадав, що відповідно до ст. 21 закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», обов’язками адвоката зокрема є дотримання ПАЕ, підвищення свого професійного рівня, виконання рішень органів адвокатського самоврядування.
Також згідно з ПАЕ адвокат має постійно підвищувати свій професійний рівень та кваліфікацію (ст.11) та зобов’язаний виконувати законні рішення органів адвокатського самоврядування, прийняті в межах їх компетенції, (ст.12).
Рішенням від 03.07.2021 №63 Рада адвокатів України затвердила Порядок підвищення кваліфікації адвокатів. Тож його дотримання і виконання є обов’язком адвоката, в тому числі щодо виконання рішень органів адвокатського самоврядування.
Водночас, порушення ПАЕ, невиконання або неналежне виконання своїх професійних обов’язків, а також невиконання рішень органів адвокатського самоврядування згідно з ч. 2 ст. 34 закону є дисциплінарним проступком адвоката.
За загальним правилом, всі адвокати зобов’язані підвищувати кваліфікацію адвоката на рівні 10 годин на рік (молоді, до трьох років – 16). Особиста картка обліку залікових балів ведеться Вищою школою адвокатури. Порядок підвищення кваліфікації адвокатів окремо передбачає обов’язок ВША інформувати ради адвокатів регіонів та КДКА про факти відсутності достатньої кількості балів в залікових картках, – звернув увагу голова ВКДКА. – І у разі надходження скарги на такого адвоката про вчинення ним певних порушень, КДКА при розгляді справи має також врахувати дані ВША.
С.Вилков пояснив, що дана норма п. 23 Порядку має застосовуватися у контексті абз. 2 ч. 1 ст. 41 закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», згідно з яким під час обрання виду дисциплінарного стягнення враховуються обставини вчинення проступку, його наслідки, особа адвоката та інші обставини. Водночас, якщо не підвищення адвокатом професійного рівня (кваліфікації) саме по собі є предметом дисциплінарної скарги, то даний факт має розглядатися КДКА як дисциплінарний проступок, за який застосовується дисциплінарне стягнення.
Невиконання адвокатом обов’язку підвищувати свій професійний рівень є триваючим дисциплінарним проступком, що відповідає позиції Верховного Суду, – також нагадав очільник ВКДКА.

.
Матеріали за темою
У ВКДКА озвучили підсумки жовтневих засідань
02.11.2023
ВКДКА на засіданні розгляне 18 скарг
27.10.2023
ВКДКА на засіданні розгляне 6 скарг
26.10.2023
ВКДКА на засіданні розгляне 17 скарг
22.09.2023
ВКДКА на засіданні розгляне 21 скаргу
21.09.2023
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!