Скільки часу дітям (не)шкідливо проводити в Інтернеті? Який вік припустимий для покупки першого смартфона? Німецькі експерти запропонували орієнтири. Мета — запобігти розвитку залежностей у дітей.
На їхню думку, що менше часу діти проводять зі смартфоном — то краще, причому як для самих дітей, там і для їхніх батьків, пише «Закон і Бізнес» із посиланням на DW.
Відповідно до рекомендацій, розроблених під керівництвом Німецького товариства дитячої та підліткової медицини (DGKJ) та за участю приватного Університету Віттен-Хердеке, малюків до 3 років слід повністю захистити від будь-якого пасивного та активного використання медіа. Це означає, що насамперед самі батьки не повинні постійно користуватися мобільними телефонами, щоб не пробуджувати інтересу до цього у дітей.
Дітям від 3 до 6 років рекомендується проводити за комп’ютером або зі смартфоном не більше 30 хв в окремі дні, щоб познайомитися з різними типами інформації та особливостями її носіїв. Дитину при цьому не можна залишати наодинці з девайсом, а використання пісочного годинника або секундоміра допоможе батькам зрозуміти, як швидко летить час перед монітором.
Діти віком від 6 до 9 років можуть, крім того часу, що йде на виконання домашніх завдань, проводити перед моніторами від 30 до 45 хв у спеціально відведені для цього дні.
У віці від 9 до 12 років діти можуть проводити до години зі смартфонами в руках, а доступ до Інтернету повинен контролюватись батьками.
Дітям трохи дорослішим — від 12 до 16 років — експерти рекомендують проводити перед моніторами щонайбільше дві години на день, причому лише у вільний від навчання та інших занять час, бажано не пізніше 21:00. Доступ до Інтернету повинен контролюватись батьками.
Згідно з рекомендаціями експертів, діти віком до 9 років не повинні мати власних ігрових приставок чи консолей, як і доступу до Інтернету. Купувати смартфони дітям рекомендується у віці від 9, але краще від 12 років і старше, при цьому доступ в Інтернет має бути обмежений.
З 16 років слід обговорити з дітьми конкретні правила та час, який можуть проводити в Інтернеті.
На переконання фахівців, дивайси в жодному разі не повинні використовуватися як нагороди, покарання або заспокоєння дітей. Під час їжі бажано взагалі відкласти усі пристрої убік, цитує експертів німецьке інформаційне агентство dpa.

Фахівці виходять із ідеальних умов, а у звичайному житті батькам важко встежити за тим, чим зайняті діти у вільний час.
Матеріали за темою
Очищені стічні води зможуть пити французи
29.11.2023
Відкрився перший в Італії ресторан для собак
18.11.2023
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!