Реагуючи на повідомлення судді, Вища рада правосуддя лише звертається до ОГП щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину.
На це звернув увагу Касаційний адміністративний суд, відмовляючи у задоволенні позову у справі №990/131/22, інформує «Закон і Бізнес».
До ВРП надійшло повідомлення судді Північного апеляційного господарського суду про втручання у діяльність з боку журналістів та інших представників телеканалу «ЕСПРЕСО» та інтернет-видання «Лівий берег».
Встановивши наявність ознак втручання у діяльність судді, ВРП прийняла рішення від 15.02.2022 №129/0/15-22. Ним вирішено звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину в кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.376 Кримінального кодексу, за фактами, викладеними у повідомленні судді.
У повідомленні йшлося про інформацію, поширену у відеосюжеті та статтях, з якої «сторонній незалежний читач/ глядач може дійти висновку про заангажованість всіх суддів, які розглядають конкретну справу, та зв’язки всіх суддів з окремими фізичними особами, заінтересованими у вирішенні такої справи судом».
КАС не погодився із твердженням позивача, що оскаржуваним рішенням ВРП фактично висунула проти нього та журналістів кримінальне обвинувачення у вчиненні кримінального злочину. Адже ВРП не здійснювала кримінально-правову кваліфікацію дій осіб, про які йдеться у повідомленні судді, а лише, проаналізувавши зміст повідомлення, дійшла висновку про наявність ознак втручання в діяльність судді.
Як зауважив КАС, кваліфікація дій, які містять ознаки кримінального правопорушення, здійснюється правоохоронними органами, які є суб’єктами реагування на протиправні дії, які вчиняються щодо суддів.
Тому Суд дійшов висновку про відсутність порушеного права позивача оскаржуваним рішенням.
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!