Завершено розробку програмного забезпечення для ДПС, яке забезпечить міжнародний автоматичний обмін інформацією за стандартами CRS та Country-by-Country Reporting (CbCR) з понад 100 іноземними податковими адміністраціями.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на КМУ.
Відтепер ДПС, як компетентний орган України для цілей міжнародного автоматичного обміну, має технічну спроможність (з урахуванням норм Податкового кодексу та вимог міжнародних стандартів) розпочати перші обміни з податковими органами юрисдикцій, що є учасниками відповідних міжнародних багатосторонніх угод (MCAA CRS та MCAA CbC).
Перший обмін інформацією про фінансові рахунки відповідно до Загального стандарту звітності CRS відбудеться у 2024 році за друге півріччя 2023 року (перший звітний період). В подальшому звітним періодом вважатиметься попередній календарний рік.
Долучення України до міжнародної системи автоматичного обміну інформацією сприятиме створенню більш прозорого податкового середовища та підвищенню іміджу України як надійного та рівноправного партнера в міжнародних інформаційних податкових відносинах.
Систематизований аналіз інформації, яку отримуватиме ДПС від іноземних компетентних органів, є важливим інструментом для контролю за своєчасністю та повнотою декларування активів та доходів, що підлягають оподаткуванню, виявлення незадекларованих активів та доходів, а також для боротьби з ухиленням від сплати податків.
Запровадження міжнародного автоматичного обміну інформацією для податкових цілей (CRS та CbCR) є важливим досягненням для України як країни-кандидата на вступ до ЄС на шляху гармонізації національного законодавства із законодавством ЄС.

.
Матеріали за темою
На 26% скоротився Клуб білого бізнесу
29.09.2025
Сплата податку на нерухомість зросла на 22%
22.09.2025
Хто має пільги або звільнення від сплати ЄСВ
08.09.2025
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!