У Вищій раді правосуддя переконані, що ГО «Україна проти свавілля чиновників» перетнула межу допустимої критики стосовно судді як публічної особи. Тож на її дії мають відреагувати правоохоронці.
Відповідне рішення ухвалено більшістю голосів, хоча один із членів ВРП висловився проти, інформує «Закон і Бізнес».
Як доповів член ВРП Олексій Мельник, до Ради надходили повідомлення від суддів про втручання в їх діяльність з боку ГО «Україна проти свавілля чиновників». На даний момент таких повідомлень було 12, за результатами перевірки яких Рада прийняла 8 рішень. Зокрема, проводиться досудове розслідування у низці кримінальних проваджень.
Так, у відеоматеріалах, що розміщені на YouTube-каналі цієї ГО, «містяться зображення суддів, вказані їхні прізвища, імена та по батькові, місця роботи, надається оцінка розумовим здібностям, діловим якостям та професіоналізму». Крім того, автор відеоматеріалів вживає образливі висловлювання, нецензурну лайку стосовно суддів та членів їхніх сімей, обвинувачує їх у хабарництві, службовому підробленні, сепаратизмі та, зокрема, колабораціонізмі.
У коментарях до публікацій, які, за твердженнями суддів, належать голові цієї організації, висловлюється прямий заклик до насильства щодо суддів у зв’язку з їхньою діяльністю та щодо членів їхніх сімей, заклики до третіх осіб, зокрема активістів, бійців Збройних Сил України, територіальної оборони, до вчинення фізичної розправи, насильства щодо суддів.
З огляду на це, ВРП вирішила звернутися до Міністерства юстиції з пропозицією розглянути питання щодо проведення перевірки діяльності цієї організації.
Крім того, Офіс Генерального прокурора закликали вжити передбачених законом заходів для швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінальних проваджень, які вже розслідуються за повідомленнями суддів про втручання в їхню діяльність я з боку ГО.
Від Департаменту кіберполіції також очікують вжиття заходів, передбачених законом «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України». А адміністрацію відеохостингу YouTube закликали заблокувати контенту, розміщений на каналі «Україна проти свавілля чиновників» через порушення правил спільноти або умов використання.
Як зазначив доповідач, попри здійснення правоохоронними органами перевірки повідомлень суддів про втручання в їхню діяльність та на низку кримінальних проваджень, голова ГО продовжує відвідувати судові засідання та вчиняти дії, які стають підставою для нових звернення суддів до ВРП з повідомленнями про втручання в їхню діяльність.
Як зазначено у рішенні, така поведінка, з урахуванням воєнного стану, створюють у суспільстві уявлення про безкарність протиправного впливу на судову систему, що може негативно позначитися на її незалежності загалом.

Натисність на зображення, аби підписатися на телеграм-канал «ЗіБ» та знати більше про новини судової системи.
Матеріали за темою
Справу ексголови ДСА скеровано до суду
15.02.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!