Іноземні організації і раді б надати українським судовим органам ноутбуки, генератори та інше обладнання, проте судам заборонено їх приймати. Бо стороннє фінансування судів не допускає закон.
Розблокувати таку можливість пропонує Сергій Демченко та інші нардепи, які підписалися під проектом «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та інших законів…» (№9047), повідомляє «Закон і Бізнес».
Хоча у назві та пояснювальній записці мова йде начебто лише про період воєнного стану, але зміни, що вносяться до ст.148 профільного закону такого уточнення не містять. А ними встановлюється загальна можливість для фінансування судів, органів суддівського врядування, інших державних органів та установ системи правосуддя «за рахунок джерел, передбачених цим законом, міжнародними договорами України або проектами міжнародної технічної допомоги, зареєстрованими в установленому порядку».
Що стосується воєнного стану, то судові органи зможуть виступати як бенефіціари благодійної допомоги, а також отримувати гуманітарну допомогу в порядку, визначеному Радою суддів. Для цього визначать і нову мету «гуманітраки» — «розвиток та сприяння доступності правосуддя для кожної особи».
Причому така можливість зберігатиметься й протягом 3 років після закінчення війни. Адже потрібно буде відбудовувати зруйновані суди та забезпечувати їх обладнанням. А міжнародні проекти радо цьому допоможуть.
Як зазначають автори проекту, необхідність прийняття даних змін ініційована та підтверджена як зі сторони усіх головних розпорядників бюджетних коштів органів судової влади, так і зі сторони міжнародних програм та проектів.
Що стосується конституційного принципу незалежності судової влади, включно зі ст.130 Основного Закону, то, напевне, на думку нардепів, на неї не варто зважати за нинішніх умов. Адже якщо нашим судам хочуть допомогти матеріально, то треба створити можливості для цього, а не шукати перепони.

Натисність на зображення, аби підписатися на телеграм-канал «ЗіБ» та знати більше про новини судової системи.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!