Музикант виграв суд у Королівської опери Лондона через дуже високий рівень шуму в оркестровій ямі. Під час репетиції в нього ушкодився слух.
У Королівській опері наполягали, що в музиканта під час репетиції розвинулася недуга Меньєра — захворювання внутрішнього вуха, що характеризується прогресуючим зниженням слуху.
Суддя Високого суду Лондона вирішила, що такий збіг малоймовірний. Також вона не погодилася із твердженням відповідача, що певне ушкодження слуху неминуче і виправдане для професійного музиканта. «Така позиція неприйнятна. Музиканти захищені законом так само, як будь-які інші працівники», — ухвалила суддя.
Позивач у свою чергу висловив надію, що цей прецедент запобігатиме подальшим ушкодженням слуху музикантів. Він чекає, що тепер Королівська опера й інші подібні заклади переглянуть свої правила і, можливо, змінять облаштування оркестрових просторів, повідомляє Бі-Бі-Сі.
У вересні 2012 року, під час репетиції опери Ріхарда Вагнера «Валькірія», музикант сидів просто перед духовою секцією оркестру. При цьому рівень звукового тиску в оркестровій ямі перевищував 130 дБ, що еквівалентно рівню шуму реактивного двигуна.

Матеріали за темою
Як правильно реагувати на агресію
15.08.2025
Як уберегтися від харчового отруєння
13.08.2025
Скасовано 795 рішень МСЕК щодо посадовців
01.08.2025
Коли та як можна оскаржити рішення ВЛК
30.07.2025
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!