Фундация «DEJURE», возглавляемая Михаилом Жернаковыв, и «ЦПК» во главе с Виталием Шабуниным признали, что в свое время помогли стать членом ВККС судье с липовой научной степенью.
Як повідомляв «ЗіБ» (див. «Доктор в сфері…»), йдеться про члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів Володимира Луганського. В його офіційній біографії, що розміщена на сайті ВККС, указано, що він «у 1991 році закінчив Українську юридичну академію за спеціальністю «Правознавство», має науковий ступінь «Доктор філософії в галузі права» (2011)».
Під час співбесіди з членами конкурсної комісії, він уточнив, що отримав цей науковий ступінь у Міжрегіональній академії управління персоналом. Водночас, знайти автореферат роботи чи наукове дослідження, яке, за словами В.Луганського, стосувалося «кримінальної відповідальності за невиконання судових рішень, ст.382 КК» дотепер нікому не вдалося.
В Міносвіти пояснили, що В.Луганському в МАУП видали диплом власного зразка, хоча не мали для цього належних повноважень. Тож наявний диплом не засвідчує нічого, крім наявності у його власника гарної «корочки», яку можна повісити в офісі.
А якщо це так, то виникає запитання не лише до етичних якостей нинішнього члена ВККС, який не міг не знати ціну свого диплома «доктора в галузі», а й до незаконного отримання ним за ці роки доплат за наявність наукового ступеня. Бо, з його ж слів на співбесіді, він «завжди ним користувався».
Утім тоді активісти з «Фундації DEJURE» та «ЦПК» зазначали: «добрі новини полягають у тому, що навіть у цьому переліку немає очевидних представників «судової мафії», які намагаються потрапити у високі органи суддівського врядування, як це було раніше. Це вже свідчить про абсолютну іншу якість кадрів і процедур відбору».
Тепер у фундації та «ЦПК» повідомили, що «згідно з постановою Луганського окружного адміністративного суду, доплата Луганському за науковий ступінь становила 15% посадового окладу судді». Отже суддя безпідставно отримував доплати, що тягне вже на склад кримінального правопорушення.
Раніше стало відомо, що за ці ж організації рекомендували обрати членом ВККС, а згодом й її головою, Романа Ігнатова, якого спецслужби викрили у наявності російського громадянства.
Експерти вважають, що всі питання та реформи, в які втручаються згадані громадські організації, виявилися провальними, ослабили країну та обрушили довіру суспільства до держави.
До того ж як відомо, як М.Жернаков, так і В.Шабунін ухиляються від служби в ЗСУ: перший — через вигадану плоскостопність, яка була спростована висновком ВЛК, другий — шляхом «відрядження» самого себе до київських генделиків завдяки допомозі друзів з НАЗК.
Владимир Луганский на собеседовании в ВРП.
Материалы по теме
Комментарии
К статье не оставили пока что ни одного комментария. Напишите свой — и будете первым!