Закон і Бізнес

Випуск №11 (1517)

У черзі до банкрута

Вимоги кредитора до майнового поручителя є забезпеченими в цілому незалежно від облікової оцінки заставного майна, визначеної сторонами в договорі. Такий висновок зробив ВС в постанові №904/1360/19, т…

Геть узурпаторів!

Здавалося б, тенденція перевіряти документи суду та суддів уже зійшла нанівець. Ба ні! Схоже, деякі позивачі вважають це власним винаходом та використовують такі вимоги для тиску на суд.

1 Коментарів

Імунітет від шкоди

На тлі суперечливої інформації щодо наслідків застосування деяких вакцин Кабмін підлив оливи до багаття. Україна підписалася під зобов’язанням звільнити виробників від будь-якої відповідальності.

Чи є «асистований»?

Віктор РАДІОНОВ, мовознавець

На початку року вчені мужі потішили громадськість новим поняттям — «асистоване самогубство». За шляхетними задумами, воно має з’явитись у Цивільному кодексі. От тільки дієприкметника «асистований» ви …

Дуже довгий спір

Єва ЗОРІНА

Державу покарали за те, що суди розглядали просту справу, предметом якої були типові правовідносини, аж 7 років. До того ж Європейському суду з прав людини не сподобалося, що урядовці пов’язували тяга…

Доручення на збитки

Саме по собі відчуження нерухомості за ціною, нижчою від ринкової, не свідчить про перевищення повіреним своїх повноважень. Такий висновок зробив ВС в постанові №621/2173/16, текст якої друкує «Закон …

За ними плаче Мендельсон

Вікторія ЯКУША

Статистика свідчить, що далеко не всім щастить зіграти свою симфонію в першому чи навіть енному шлюбі. Причому байдуже: цивільний він чи офіційний. Адже як психологічні, так і майнові питання виникают…

Прощення за відсоток

Олександр ВИШНЕВИЙ, адвокат АО «Вишневий і Партнери»

Президент уніс до Верховної Ради кілька законопроектів, які, зокрема, передбачають запровадження так званої податкової амністії. Розглянемо, на кого вони розраховані та які активи можна буде легалізув…

Бабка онучці не годувальник

Органи опіки та піклування дають згоду на відчуження будинку, квартири, тільки якщо воно здійснюється батьками або особами, які їх замінюють. Такий висновок зробив ВС в постанові №385/1598/18, текст я…

Правочини з недобудовами

Андрій АРСІРІЙ, адвокат Адвокатського об’єднання Credence

Через недосконалість законодавчого регулювання інвестори, котрі вкладають гроші в новобудови, тривалий час не можуть ані отримати у власність ці об’єкти, ані повернути кошти. Виправити ситуацію пропон…

Латентний вплив грантів

Ігор НОВИКОВ

В Україні, як і будь-де, є все: і лобіювання, і проституція, і канабіс. Та легалізувати бодай щось із цього означає втратити моральні принципи. Саме тому в нас є професійні активісти, ескорт-послуги т…

Небезпечна мирова

Анастасія КУЛІШ

Коли йдеться про порушення прав людини, не слід покладатися на те, що раз наслідки помилкового судового рішення для особи не настали, то можна буде уникнути й покарання. А особливо обережно слід повод…

Злочин, якого не існує

Сергій КОЗЛОВ, спеціально для «ЗіБ»

Хронічне недофінансування та кадровий голод — це два головні подразники для нормальної роботи судової влади. Навіть коли влада робить бодай якісь кроки, аби виправити власні помилки, знаходяться ті, х…

Очима опонента

На форумі з кримінального права розкажуть про складні питання застосування ст.290 (відкриття матеріалів іншій стороні) Кримінального процесуального кодексу стороною захисту.

Оскарження невмотивованості

Юлія БОЙКО

Суддя Вищого антикорупційного суду прийшов сказати, що Верховний Суд уже позбавив колегіальний орган права голосу в деяких питаннях, що навантаження впливає на результат розгляду справи, але всьому ви…

Детектор репутації

Судова реформа дісталась і до Казахстану. Там теж вирішили наповнити найвищу інстанцію порядними й авторитетними юристами без стажу роботи в судах.

«Хайлі лайклі» терористи

ВАСИЛЬ КОЛІШНИЙ

Якби цей проект з’явився ще місяць тому, він навряд чи привернув би увагу юристів. Адже донедавна вважалося, що права громадян України не можуть бути обмежені в позасудовому порядку. Проте багато чого…

Саботоване голосування

Альона КАУФМАН

Чимало зіпсованих делегатами бюлетенів під час голосування за кандидата в члени Конституційного Суду призвели до необхідності проводити позачерговий з’їзд. Прикметно, що раніше судді, які вирізняються…

«Жбурляння» боргами

Суд відмовив фінансовій компанії у видачі дубліката виконавчого листа щодо стягнення заборгованості з клієнта адвокатського об’єднання «Вишневий і партнери».

Про відрахування студента

У навчального закладу виникає право на відрахування лише у випадку встановлення умисної протиправної поведінки вступника, що полягала у свідомому поданні ним недостовірних даних.

255 табличок для Мінфіну

Вікторія ЯКУША

В очікуванні позитивних змін делегати XVIII з’їзду суддів заслухали виступ т.в.о. голови Державної судової адміністрації Людмили Гізатуліної, який стосувався найбільш актуального для всього суддівсько…

Особистість у цифрі

Приватні компанії не повинні мати відношення до цифрової ідентифікації особи. Це може призвести до зловживань і неправомірного використання персональних даних.

Коліщата єдиного механізму

ЛЕВ СЕМИШОЦЬКИЙ

Як правило, обранню колегіальних органів передує звіт попередників. Проте з’їзд суддів пішов іншим шляхом, розпочавши з більш тривалої процедури обрання нових членів Ради суддів, а в перерві між перши…

Заява з натяком

Суддю просять надіслати ухвалене нею рішення відразу з додатковими копіями. Бо якщо воно буде не на користь позивачів, копії знадобляться, аби розіслати органам, що мають покарати законницю.

Міць Феміди

Каріна ПЕТРАШ

У перший день суддівського форуму делегати заповнили 3 із 4 крісел у Вищій раді правосуддя. Отже, робота органу, який ще здатен підтримувати життєдіяльність судової влади, не зупиниться. Відповідно, а…

Столик на узбіччі

Влада Парижа знайшли спосіб підтримати рестораторів, які відкрили свої заклади після локдауну. Їм дозволили зайняти паркувальні місця на вулицях і вздовж бульварів.

На роботу за кордон

Через пандемію дещо знизилася кількість бажаючих поїхати на заробітки в іншу країну. Також змінились і переваги гастарбайтерів.

Рейс-загадка

Політ заради польоту вже не в дивину. Тому австралійська авіакомпанія пішла далі й запропонувала клієнтам «таємничий рейс у невідоме».

Ловці домагачів

Напередодні Міжнародного жіночого дня в Брюсселі стартував спеціальний проект, покликаний покласти край спробам залицяння на вулицях.

Урна для «бичка»

Щорічно по всьому світу на вулиці й під ноги викидають трильйони сигаретних недопалків. У Гамбурзі пробують привчити курців до порядку за допомогою спеціальних урн для голосування.

Море, сонце, карантин

У Таїланді знайшли спосіб, як оживити туризм у період пандемії. Для цього гостям запропонують відбувати обов’язковий карантин не в готелі, а у відкритому морі.

Кричуща перебудова

Подружжя з британського міста Редінг у графстві Беркшир потрапили під суд після того, як купило багатовіковий особняк і захотіло його осучаснити. Від суворого покарання врятувало лише розуміння судді.

Фірми гинуть за метал

Один з найбільших сировинних трейдерів у світі заплатив за партію міді. Але коли вантаж прийшов на місце призначення, виявилося, що в контейнерах — фарбоване каміння.

Гени ведуть до МВС

Законопроект №4265 «Про державну реєстрацію геномної інформації людини» важко назвати однозначним. Небезпеку становить велика кількість розпорядників інформації та концентрація збору інформації, досту…

Про мораторій на стягнення

Заборона на примусове відчуження майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів у валюті, не підлягає застосуванню до будь-яких правовідносин, що випливають із договору іпотеки.

Тиск незгодою

Голова Приморського районного суду м.Одеси, де засудили Сергія Стерненка, поскаржився не лише на активістів, а й на представників «Слуг народу» та один виконавчий орган, що також тисне на Феміду.

Перепони для жінок

Створення перешкод для жінок у можливості займати державні посади відтепер буде вважатися політичним насильством. Відповідно, такі діяння переслідуватимуться в кримінальному порядку.

«Верховна» корупція

Рада суддів дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності голови Верховного суду країни. Її підозрюють у корупційних оборудках.

За злив — у тюрму

Українському парламенту знадобився не один рік, аби зрозуміти, що штрафи в розмірі від 255 до 765 грн. для великих промислових підприємств, які забруднюють повітря та воду, — ніщо.

Ласкаво просимо з посади

18 березня адвокати GOLAW спільно з Американською торговельною палатою в Україні проведуть вебінар «Особливості звільнення топ-менеджерів».

Нове обличчя ради

Склад Ради суддів оновився більше ніж наполовину. Найбільше змін зазнало представництво від загальних судів перших двох інстанцій. Натомість «верховники» замінили тільки одного представника.

Про втрату права користування

У разі будь-яких обмежень у здійсненні права користування та розпорядження майном, власник має право звернутися з позовом про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Корупційний аванс

Іноді в уповноважених спеціальними органами на незалежне розслідування працівників ЗМІ можна впізнати вбивць і наркоманів та аж ніяк не допомогу у встановленні справедливості й незалежності.

Кіберзбитки без кордонів

Група конгресменів запропонувала дати американцям можливість через суд притягати до відповідальності іноземні держави, які проводять кібератаки проти громадян США.

Захист «монодумки»

Народні депутати так хвацько тримаються за ідею інформаційної війни з країною-агресором, що переплутали основні поняття. А тому пропонують карати за невизнання деяких очевидних фактів.

Очікування відсотків

Чи можна визнати норму закону неконституційною, якщо є незгода з тим, як її застосовують суди? Таку нетипову конституційну скаргу направив «Ощадбанк», оспорюючи положення Цивільного кодексу.

Борги без лайки

Якщо особа взяла кілька десятків тисяч гривень у борг, це не дає права ганьбити її або родину через неповернення коштів. Потрібно просто зачекати, доки у позичальника прокинеться совість.

Скасована допомога

Менш ніж за 4 місяці майже всім українцям припинять оплачувати лікарняні. Бо одні народні депутати запропонували правку, не замислившись над її змістом, а інші за неї проголосували.

Створено в Студії Дмитра Бабича