Закон і Бізнес

Випуск №25 (1479)

Cертифікований лектор НААУ та ВША, адвокат Марина Саєнко:

Павліна КАМЕНСЬКИХ

Як адвокатові перебувати у вічному дзені й не втрачати доходу? Що робити, щоб не згоріти на роботі, не стати джерелом токсичного середовища для інших, та як жити після карантину? Свої поради дала керу…

Член Комітету ВР з питань правової політики Роман Бабій:

ІВАН СЛОБОДЯН

За відсутності повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів в Україні шукають альтернативні шляхи втамування кадрового голоду Феміди. Так, недавно гарант Конституції підписав зміни до зако…

Зберегти історію

Парламентарі запропонували встановити мораторій на видачу дозволів на зведення нових багатоповерхових споруд поблизу об’єктів культурної спадщини столиці.

Особисті таємниці

Суд Європейського Союзу обмежив доступ служб безпеки до особистих даних громадян. Зокрема, вони не можуть вимагати тривалого зберігання даних про комунікацію в Інтернеті або засобами мобільного зв’яз…

Син на терезах Феміди

Олександр ДРОЗДОВ, президент Спілки адвокатів України; Олена ДРОЗДОВА, директор АБ «Дроздова та партнери»

Коли близький родич судді працює в юридичній фірмі, яка представляє сторону у справі, це ще не підстава для автоматичного відводу служителя Феміди. Утім, про такі зв’язки повинна знати інша сторона, і…

Капкан для боржника

Аміна БЕКМІРЗАЄВА

Кабінет Міністрів має намір запровадити автоматичний арешт коштів на рахунках боржника. Утім, поданий до парламенту законопроект швидше завдасть суттєвої шкоди пенсіям і заробітним платам, ніж прискор…

Голосуй або йди

Збори зможуть приймати рішення, доки на них залишатиметься достатня для цього кількість суддів. Такий висновок зробила РСУ у рішенні №33, текст якого друкує «Закон і Бізнес».

Голосуй або йди

Збори зможуть приймати рішення, доки на них залишатиметься достатня для цього кількість суддів. Такий висновок зробила РСУ у рішенні №33, текст якого друкує «Закон і Бізнес».

Перетягування каната

Вікторія ЯКУША

Кодекси й суди не потрібні закоханим, усе романтизується категорією «разом назавжди»… Але «назавжди», як правило, має кінець. Це емоційні суперечки в суді, де раптом виявляється, що ніхто не хоче зали…

Дуже особиста справа

Валентина МИХАЙЛОВА

Принцип змагальності в цивільному процесі не настільки деталізований, як у кримінальному. По ідеї, сторони можуть подавати лише ті докази, які вважають вигідними для себе. Проте чи можуть вони відмови…

Угадай мелодію

Вікторія ЯКУША

Скільки геніального вже створено до нас? Що пропонує мистецтво ХХІ ст. — карикатуру на вже визнані шедеври? В епоху творчої кризи та розквіту авторського права що переважить на терезах сліпої, але зов…

На милість слідства

Євген ПЕЛІХОС, керуючий адвокат Адвокатського бюро «Євгена Пеліхоса»

Проблема визначення та застосування на практиці повноважень учасників кримінального провадження стає дуже гострою, коли хтось із них намагається захистити та поновити свої права. Особливо у випадку, к…

Бюджет зубожіння

Обсяг фінансового забезпечення є вкрай незадовільним і ставить під загрозу можливість здійснення правосуддя. Такий висновок зробила РСУ у рішенні №30, текст якого друкує «Закон і Бізнес».

Свердловина сірчаних вод

Павліна КАМЕНСЬКИХ

Суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення й дозволив експертам розрити цілюще джерело, яке випадково пробурили 70 років тому, шукаючи газ. Але, виявляється, клопотати про таке може тільки сторо…

Випробування для грабіжника

Суспільна небезпечність скоєного злочину визначається не стільки розміром заподіяної матеріальної шкоди, скільки способом його вчинення. Такий висновок зробив ВС в постанові №161/4092/19, текст якої д…

Лобіст верховенства права

Марчін СВЄНЧІЦЬКИЙ, бізнес-омбудсмен в Україні

Новим законом про установу бізнес-омбудсмена держслужбовців зобов’яжуть надавати службову інформацію та встановлять відповідальність за несвоєчасне та неповне її надання.

Дім на березі водосховища

Право власності на майно, яке було передано за угодами щодо його відчуження поза волею власника, не набувається в тому числі й добросовісним набувачем. Такий висновок зробив ВС в постанові №373/1810/1…

«Фейкові» склади,

Юрій ДЕМЧЕНКО, адвокат, партнер АО Litigation Group

Кожен адвокат, який брав участь у досудовому слідстві, швидше за все, стикався із ситуацією, коли слідчий вилучає майно, визнає його речовим доказом та передає на зберігання. Що ж відбувається із цим …

Верховне прозріння

Олена ДОВІДНА

Після того як уже й у Страсбурзі визнали люстрацію по-українськи такою, що порушує конвенційні гарантії, своє слово сказав Верховний Суд. Щоправда, наразі це лише думка однієї із палат Касаційного адм…

Показники навантаження

РСУ закликала перерахувати середню тривалість розгляду справ за категоріями та коефіцієнт їх складності. Такий висновок зробила РСУ у рішенні №31, текст якого друкує «Закон і Бізнес».

Вихід з безвиході

Аліна ПРИШЛЮК

Спроби молодих фахівців отримати посади суддів скидаються на сізіфову працю. Щойно вони завершують навчання, складають іспити і готуються орати ниву справедливості, як розпочинаються реформи, бездоріж…

Неплатоспроможна й обурена

Марта ЛІТЕЧКО

Жінка звернулася до суду, сподіваючись на захист своїх інтересів. Однак Феміда не поспішала приймати рішення. Зрештою позовну заяву відправили до столиці, а громадянку визнали надто бідною, щоб вона м…

Неоднозначна диспозиція

Конституція не наділяє інші органи державної влади повноваженнями щодо перевірки судового рішення та оцінки його як «неправосудного». Такий висновок зробив КСУ в рішенні №7-р/2020 Справа №1-305/2019(…

І свого не втратити...

Марина ЛІБЕРМАН

Законопроект №1210, який недавно прийняв парламент, неможливо застосовувати без амністії капіталів. Утім, на думку нардепів, така амністія не повинна бути безкоштовною, а оподаткування доходів фізични…

Розбіжності в по батькові

Визначальною обставиною під час розгляду заяви про встановлення певних фактів є те, що це не пов’язане з вирішенням спору про право цивільне. Такий висновок зробив ВС в постанові №302/991/19, текст як…

Дамоклів меч над Фемідою

Денис НЕВЯДОМСЬКИЙ, президент Всеукраїнської асоціації суддів у відставці

Задекларована мета ст.375 Кримінального кодексу полягала в тому, щоб стати запобіжником від зловживань суддями своїми посадовими обов’язками. Натомість вона перетворилася на дамоклів меч для суддів, щ…

Весна прийде — будемо продавати

Каріна ПЕТРАШ

У Лук’янівського СІЗО з’явиться двійник поблизу Борисполя. Адже Міністерство юстиції збирається продавати тюрми в містах під забудову. Про ці та інші плани розповів міністр юстиції Денис Малюська.

Людський чинник

Сергій ІЛЬЇН, радіо Sputnik

Американський IT-гігант увів заборону на використання його програм з розпізнавання осіб. Керівництво компанії угледіло проблему у відсутності етичних правил використання нових технологій.

Допомога з розмахом

Чи треба в розпал кризи роздавати населенню гроші? У Німеччині уряд вирішив, що треба. В усякому разі, сім’ям з дітьми. Отже, тепер на кожну дитину в країні виплатять по €300.

Вбивство примата

В Уганді заарештували чотирьох браконьєрів за вбивство рідкісної гірської горили, яка занесена до Червоної книги.

Осінь в Єгипті

В Єгипті з 1 липня поступово відновлюється міжнародне авіасполучення. Більше того, влада обіцяє послаблення для іноземців.

Один наодинці

У різних країнах світу кафе і ресторани після послаблення карантинних заходів повинні дотримуватися додаткових норм безпеки. В Японії підійшли до цього особливо відповідально.

Безстороння пам’ять

Пам’ятники і назви вулиць у Лондоні на честь людей, що мали стосунок до работоргівлі, повинні бути знесені або замінені. Для цього створять спеціальну комісію.

Руками не чіпати!

Європейські країни продовжують пом’якшувати карантинні обмеження. Так, у Великій Британії відкриваються непродовольчі магазини. Але тільки за умови дотримання суворих санітарних заходів.

Велика прогулянка

Мерія Афін має намір радикально змінити вигляд історичного центру столиці. Зокрема, дати гостям можливість краще познайомитися з історичними та археологічними визначними пам’ятками.

Захист від підозри

В Асоціації правників України обговорили питання надання відомостей з Єдиного реєстру досудових розслідувань на адвокатський запит. Спікером заходу виступив керівник АБ «Євгенія Пеліхоса», адвокат Євг…

Прем’єрство на двох

За підсумками досягнутого через 4 місяці після виборів до парламенту компромісу Ірландія отримала відразу двох прем’єрів.

Змова на користь мальків

Одного разу під час нересту мешканець Львівщини вирішив закинути сіті. Однак право риби на розмноження захистила поліція та піймала порушника. А от служитель Феміди дійшов висновку, що це не його спра…

Брокерське самоврядування

Купівля-продаж нерухомості стане неможливим без підключення до Єдиної інформаційно-телекомунікаційної мережі. Вбачається, що у такий спосіб забезпечуватиметься прозорість роботи ріелторів.

Крони від корони

Данія стала ще однією країною, уряд якої схвалив надання прямої фінансової підтримки своїм жителям для подолання наслідків пандемії.

Орієнтири, яких немає

Від показників навантаження залежать як штат судів, так і обсяг їх фінансування. Проте дотепер ці орієнтири не отримали визначення.

Житло піде за борги

Через 4 місяці завершиться дія мораторію на стягнення майна за кредитами у валюті. Звісно, якщо до того часу його дія не буде продовжена або не буде вилучена відповідна норма з Кодексу з процедур банк…

Майдан «на районі»

Активістам не сподобалося, що обвинувачених у бандитизмі та вбивстві відпустили під домашній арешт. Своє уявлення про справедливість вони вирішили відстоювати помиями та погрозами.

Штраф як захист

Не до 8500 грн., а від 8500 грн. тепер будуть змушені сплатити особи, які перешкоджають журналістам виконувати свої професійні обов'язки. У такий спосіб хочуть захистити представників ЗМІ.

Мова освіти

Конституційний суд Латвії визнав, що мовне регулювання, установлене для приватних вузів країни, не відповідає праву на освіту та свободі наукової творчості.

Пандемія онлайн

Через пандемію суди зіткнулися з дилемою, що обрати: особисту безпеку чи ефективне правосуддя. Щоб допомогти судовій системі, було схвалено дорожню карту дій.

Зрівняти у статусі

Підвищувати якість роботи державних виконавців планують шляхом збільшення штрафів. Зокрема, за умисне невиконання приписів вироку або іншого рішення суду особі загрожуватиме до 5 років позбавлення вол…

Інститут примусу

У журналі «Порівняльно-аналітичне право» опублікована стаття доктора юридичних наук, професора, адвоката, наукового радника Barristers Ірини Гловюк, написана у співавторстві з іншими науковцями.

Профілактична бесіда

Активісти попросили антикорупційний орган провести зі служителькою Феміди виховну розмову, в якій пояснити жінці всю ницість отримання неправомірної вигоди.

Доведіть і біль, і жаль!

Чим більше «совецьких» визначень удасться позбутися у законодавстві, тим швидше ми євроінтегруємося. Несподіваною жертвою такої логіки стала моральна шкода.

1 Коментарів

Оціночний злочин

Прокуратуру позбавили можливості тримати на гачку суддів, порушуючи провадження за ст.375 Кримінального кодексу. Те, на що не наважився законодавець, нарешті зробив Конституційний Суд.

1 Коментарів
//
Створено в Студії Дмитра Бабича