У Кенії чоловік зможе обзавестися новою дружиною без згоди своєї благовірної
У Кенії узаконили можливість чоловіка мати стільки дружин, скільки той забажає. При цьому йому не потрібно отримувати згоду благовірної. Хоча традиційно попередні жінки мали давати дозвіл на нове одруження чоловіка.
Згідно з цивільним правом цієї країни чоловіку дозволяється мати тільки одну дружину. Однак ініціатори закону про полігамію посилаються на глибоко вкорінені традиції, за якими кенійські чоловіки могли мати одночасно кількох дружин.
Після ухвалення парламентом закон має підписати президент країни, після чого акт набуде чинності.
Парламент Кенії складається з 349 осіб, 69 з яких — жінки. У день голосування за цей закон у залі було 30 парламентарів-дам. На знак протесту всі вони покинули зал засідань. Чи були депутати-чоловіки серед тих, хто голосував проти цього закону, не повідомляється.
Кенійська газета Daily Nation цитує члена парламенту Семюеля Чепконга, який сказав: коли жінка виходить заміж у відповідності до традицій, вона не може не розуміти, що не буде єдиною дружиною.
Інший законодавець — Мухаммед Джуне — погодився з ним. «Коли ти береш за дружину африканську жінку, вона повинна розуміти, що незабаром у родині з’явиться друга дружина, а за нею і третя... Це Африка…» — публікує його слова видання Capital News.
Проте жіноча частина парламенту Кенії виступила проти ухвалення цього закону. На їхню думку, рішення чоловіка привести в дім ще одну дружину впливає на всю сім’ю, у тому числі й на фінансове благополуччя попередніх дружин. «Чоловік повинен розуміти, що він зобов’язаний поінформувати своїх дружин у разі прийняття такого рішення», — говорить Сіопан Туйя, представниця округу Нарок.
За словами кореспондента Бі-Бі-Сі Анджели Нгедо, дискусія щодо нового закону про полігамію тривала протягом кількох років і деякі первинні поправки було відхилено у процесі обговорення.
Наприклад, парламент відхилив пропозицію скасувати викуп за наречену. Крім того, нареченій має виповнитися 18 років на момент заміжжя, і цієї умови мають дотримуватися всі племена.
Пропозицію визнати рівні права подружжя на майно та спадщину також було відхилено. Згідно з новим законом, якщо він буде підписаний, дружині належатиме 30% майна, нажитого в шлюбі, у разі смерті чоловіка або розлучення. Пункт чинного закону, який зобов’язує жінку довести, що вона зробила свій внесок у благополуччя родини, також залишиться в силі. Щоправда, новий закон передбачає соціальну допомогу жінці з дітьми в разі, якщо чоловік покинув сім’ю.
Також парламент не підтримав пропозиції щодо легалізації цивільних шлюбів, якщо партнери прожили разом півроку.
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!