Як правильно треба заповнювати журнал судових засідань
Проведений у режимі відеоконференції семінар з суддями та керівниками апарату місцевих судів Миколаївської області був присвячений обговоренню актуальних питань застосування процесуального права. Керівництво Апеляційного суду Миколаївської області роз’яснило присутнім методику обчислення процесуальних строків за Цивільним процесуальним кодексом.
Заступник голови апеляційного суду Віктор Козаченко зупинився на питаннях, які виникали при здійсненні цивільного судочинства.
Так, відповідно до ч.2 ст.31 Цивільного процесуального кодексу до початку розгляду судом справи по суті позивач має право шляхом подання письмової заяви змінити предмет або підставу позову, а відповідач — пред’явити зустрічний позов. Тобто закон наголошує на письмовій, а не усній чи протокольній формі подання такої заяви.
Також приділено увагу застосуванню вимог ст.209 ЦПК. Зокрема, необхідності зазначення саме в журналі судового засідання, кому і коли оголошується рішення суду.
Крім того, обговорено питання строків вступу заочного рішення в законну силу, видання судового наказу щодо стягнення заробітної плати з підприємства, яке перебуває в стадії банкрутства, законодавчих актів, які регулюють питання оренди землі, та проблеми, які виникають щодо розгляду цивільних позовів від потерпілих від дорожньо-транспортних пригод.
Заступник голови суду Сергій Бережний виступив із доповіддю «Підстави кримінальної відповідальності».
Так, відповідно до ч.1 ст.2 КК підставою для кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого Кримінальним кодексом. Тобто якщо в суспільно небезпечному діянні відсутній хоча б один елемент складу злочину (об’єкт, об’єктивна чи суб’єктивна сторони, суб’єкт), воно не буде вважатися злочином. Вказані норми матеріального права були розглянуті на прикладах справ, які перебували на розгляді в Апеляційному суді Миколаївської області.
Також з доповіддю виступила керівник апарату суду Світлана Затяжчук, яка навела приклади належного оформлення справ та ведення відповідних обліково-статистичних карток.

Матеріали за темою
У ДСАУ анонсували відновлення роботи судів
02.05.2022
Суд на Донеччині суд втратив підсудність
29.04.2022
У ВР зацікавилися, хто і як працює у судах
28.04.2022
Ще три суди поновили роботу на Житомирщині
22.04.2022
На Київщині суд відновлює роботу
21.04.2022
Суди уходять в онлайн - статистика ДСАУ
12.04.2022
Ще два суди втратили свою підсудність
08.04.2022
Ще трьом судам змінили підсудність
06.04.2022
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!