Найближчим часом очікується підписання Президентом нової редакції закону «Про державну службу». Про це нещодавно заявив представник Президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко. Вітчизняна державна служба буде впорядкована за зразком подібних структур провідних країн Європи. Закон також запроваджує механізми, які убезпечують нас від корупції.
«Нова редакція закону «Про державну службу» — це ще один важливий елемент адміністративної реформи, — наголосив представник Президента у Верховній Раді, народний депутат Юрій Мірошниченко. З ініціативи глави держави парламент розглянув і ухвалив низку законів щодо чіткого розмежування повноважень центральних органів виконавчої влади. Отже, на порядку денному — реформування державної служби».
За словами Ю.Мірошниченка, в основу цього закону закладено європейські демократичні принципи, які повинні вивести Україну на якісно новий рівень державної служби. До того ж додається надзвичайно важлива (з точки зору боротьби з корупцією) правова категорія — конфлікт інтересів державного службовця. Останній пункт — це новація в українському законодавстві. Якщо для країн Європи норма про конфлікт інтересів є очевидною і зрозумілою, то для України це щось незвичне.
У чому суть нововведення? Відтепер чиновник, дотичний до певного суб’єкта господарської діяльності, не матиме права брати участь в ухваленні будь-яких рішень щодо нього на державному рівні. Адже не раз і не два посадовці лобіювали інтереси власних підприємств або фірм своїх родичів, наприклад, під час проведення державних тендерів, і вигравали їх.
Зміст «конфлікту інтересів» полягає саме в тому, щоб державний службовець, котрий особисто зацікавлений у просуванні певних рішень, не мав ані права, ані можливості це зробити.
Якщо подібні факти буде виявлено, то вони стануть предметом внутрішнього розслідування або навіть підставою для порушення кримінальної справи. В останньому разі чиновник нестиме відповідальність за корупційні дії.
Депутат переконаний, що механізм, який запроваджує оновлений закон про державну службу, убезпечує нас від корупції.
Ю.Мірошниченко зазначив, що згідно зі згаданим документом удосконалено систему матеріально-технічного, грошового забезпечення державних службовців, створено інститут дисциплінарної відповідальності для них, визначено чіткі критерії оцінки роботи. Також запроваджено механізм щорічної атестації — коли винятково за конкурсом та результатом професійної діяльності державні службовці або просуватимуться по службі, або будуть звільнені з посади.
Весь номер в форматі PDF
(pdf, 2.66 МБ)
Представник Президента у Верховній Раді, народний депутат Юрій Мірошниченко
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!