Мабуть, для європейських туристів Країна вранішнього сонця — не найпопулярніший напрямок. Але якщо до ваших планів входить знайомство з Японією, врахуйте, що і тут «захищаються» від гостей спеціальними зборами.
Більше того, цього року збори з туристів було підвищено у більшості префектур, але деяких можна уникнути залежно від часу поїздки та обраного місця проживання, пише «Закон і Бізнес».
Так, згідно з новою системою, що набула чинності в Кіото з 1 березня, постояльці розкішних готелів сплачуватимуть туристичний податок у розмірі від 10 тис. ієн (56 €) за ніч, а готелів середнього рівня — від 1000 до 4000 ієн (5,5 та 23 €). Найнижча ставка — 200 єн (близько 1 €) — застосовується до бюджетного розміщення вартістю менше 6000 єн (34 €) за ніч, уточнює Euronews.
З 1 квітня ціла низка нових податків на проживання почала діяти і в інших префектурах. Наприклад, у префектурі Хоккайдо туристи повинні платити 100 єн (0,53 €) за проживання вартістю до 19999 єн (107 €) за ніч з особи, 200 єн (1,07 €) — при ціні від 20000 до 49999 єн і 500 єн (2,67 €) — вартістю понад 50000 єн.).
Крім загальнопрефектурного податку на розміщення, 15 муніципалітетів Хоккайдо запровадили власні додаткові збори. Так, у Саппоро, адміністративному центрі префектури, з туристів додатково стягують 200 єн за проживання вартістю до 50 тис. єн за ніч з особи або 500 єн додатково, якщо ціна перевищує 50 тис. єн.
Крім того, уряд планує цього літа підвищити міжнародний виїзний податок. Цей збір стягується з усіх, хто залишає країну, переважно з авіапасажирів. З 2019 року діє фіксована ставка 1000 єн (близько 5,5 євро). Зараз влада має намір наблизити його до «міжнародних стандартів».
Німеччина, наприклад, стягує з авіапасажирів, що вилітають, збори від 15,53 до 39,34 € для сусідніх країн і 70,83 € для всіх інших напрямків.
З липня 2026 року виїзний збір в Японії потроїться — до 3000 ієн (близько 16 €) з людини для всіх мандрівників (віком від двох років), які залишають країну повітрям або морем.
Мандрівникам, які пересуваються Японією потягами, теж доведеться платити більше. З 1 жовтня вартість семиденного дорослого проїзного Japan Rail Pass у звичайному вагоні зросте на 3000 єн — до 53 тис. єн (283 €).
Дорослий тижневий проїзний у комфортніші вагони Green Car подорожчає на 4000 єн — до 74 тис. єн (395 €).
Japan Rail Pass доступний туристам, які в’їжджають до Японії за 14- або 90-денною туристичною візою. Він дозволяє необмежено подорожувати країною потягами, включаючи більшість швидкісних поїздів синкансен.
Візові збори, що діють в Японії вже десятиліттями, також перебувають на перегляді, але поки що не змінилися. Наразі одноразова віза коштує близько 3000 єн, а багаторазова — приблизно 6000 єн. Але в планах уряду підвищити розмір збору в 5 разів: до 15 тис. єн (80€) за одноразову та до 30 тис. єн (161€) за багаторазову візу.
Якщо ви плануєте поїхати до Японії цього року, варто закласти до бюджету трохи більше коштів на подорож.
Матеріали за темою


Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!