Вища рада правосуддя підтримала подання третьої дисциплінарної палати ВРП та звільнила із посади суддю, який заперечував існування України та ставив під сумнів повноваження державних органів.
Відповідне рішення ухвалене під час сьогоднішнього засідання ВРП, інформує «Закон і Бізнес».
Зокрема, ВРП звільнила на підставі п.3 ч.6 ст.126 Конституції
Должка Сергія Ростиславовича із Зіньківського районного суду Полтавської області.
Нагадаємо, що, як встановила ТДП ВРП, суддя у своїх рішеннях «вдається до необґрунтованих висновків стосовно статусу та повноважень» національної поліції, «вдавався до опису конспірологічних теорій, які, в тому числі, заперечують факт розпаду СРСР, факт існування України як незалежної держави та, натомість, стверджують про існування корпорації LTD України» тощо.
Водночас за пропозицією доповідача питання про звільнення Вікторії Янчук із Коростишівського районного суду Житомирської області було знято з розгляду, оскільки суддя оскаржила до Ради рішення ТДП ВРП про застосування до неї стягнення у виді подання про звільнення з посади.
Загалом, від початку року ВРП звільнила за особливими обставинами 36 суддів, у т.ч. 27 — за вчинення істотного дисциплінарного проступку та 9 — через непроходження кваліфікаційного оцінювання.
Сергій Должко (ліворуч) безуспішно намагався оскаржити до Ради рішення ТДП ВРП про своє звільнення.
Матеріали за темою
Скарги ДПП і Маселка, залишення позову без розгляду, суддя під слідством — засідання ДДП ВРП
11.03.2026
Водії-військові по 130-й, багаторазове «еее і неточності в декларації — засідання ДДП ВРП
04.03.2026


Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!