09.06.2025 12:44
Чимала кількість громадян України, які юридично є військовозобов’язаними, реально неспроможні воювати, а частина неспроможні навіть служити. Тож недоцільно їх заганяти у формальний статус «злочинців».
Аби припинити «совково-рабовласницькі» підходи до мобілізаційної роботи, нардеп Георгій Мазурашу зареєстрував проєкт «Про внесення змін до Кодекс України про адміністративні правопорушення щодо особливостей притягнення громадян до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (№13350), інформує «Закон і Бізнес».
Ним запропоновано запровадити ще більшу диференціацію для сплати штрафів, накладених за адміністративне правопорушення, передбачене стст.210 і 2101 КпАП. Нагадаємо, що мінімальне стягнення за ці правопорушення, вчинені в особливий період, становить 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17 тис. грн.
Нардеп пропонує визначити, що відповідна постанова вважатиметься виконаною у разі сплати: 10% штрафу протягом двох календарних днів з дня набрання нею законної сили, 20% — протягом 4 днів, 30% — протягом 6 днів, 40% — протягом 8 днів, залишаючи положення про можливість сплати 50% розміру штрафу протягом 10 календарних днів.
Якщо ж особа не сплатить штраф протягом 30 днів, то примусове стягнення можливе лише у разі, якщо є підтвердження того, що правопорушник отримує станом на місяць притягнення до відповідальності заробітну плату, яка є більшою за мінімальну на суму накладеного штрафу, або що він має грошові накопичення в сумі, що перевищує суму накладеного штрафу.
У разі, якщо з урахуванням цих умов примусове стягнення буде неможливим, таку особу можна залучати до громадських робіт з метою забезпечення умов для заробітку необхідних для сплати штрафу коштів.
Г.Мазурашу пояснює: «важливо, щоби ми не відбивали у людей бажання підтримувати армію, демонструючи прихильність до «рабовласницької філософії» та ставлення держави до громадян «як до рабів».
Закон і Бізнес
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!